Sparta v MOL Cupu končí, Slavia hasila požár v Jihlavě až po změně stran

Ve středu bylo na pořadu dne osmifinále MOL Cupu a děly se věci. Pražská Sparta doma nedokázala porazit ostravský Baník a vypadala v penaltovém rozstřelu. Skóre otevřel v 37. minutě Hrubý, na jehož trefu odpověděl až ve druhém poločase Janko. V prodloužení šel Baník opět do vedení díky Azackijovi, ale Šural vykřesal naději alespoň formou vyrovnání. V penaltovém rozstřelu ale byli lepší hosté, kteří proměnili všechny střely, zatímco za Spartu selhal Nestor a Karavajev.

Také Zlín se v poháru trápil. Ševci šli sice do vedení v prvním poločase díky brance Železníka, ale za Vlašim dokázal srovnat po změně stran Fotr. Až penaltový rozstřel rozhodl o vítězi a Zlín nakonec slavil postup, když svůj kop neproměnil Hadaščok

Mnohem snáze se na půdě Domažlic dýchalo Mladé Boleslavi. Ta uspěla po závěrečném hvizdu výsledkem 4:2, když si hattrick připsal Chramosta a jednu trefu obstaral Matějovský. Za domácí se prosadili Došlý a Braun.

Slavia potřebovala na půdě Jihlavy také uspět a nakonec se jí to i podařilo. Pražskému klubu ale pořádně zatrnulo v 21. minutě, když poslal domácí do vedení Nový. Po změně stran však došlo k rychlému obratu. V 52. minutě srovnal Frydrych a záhy se prosadil i Necid a Flo.

Osmifinále MOL Cupu:

Sparta Praha - Baník Ostrava 2:2 (1:1, 0:1), na pen. 2:4
Branky: 77. Janko, 107. Šural - 37. Hrubý, 93. Azackij. Penalty proměnili: Šural, Janko - Pazdera, Hrubý, J. Šašinka, O. Šašinka. Neproměnili: Néstor, Karavajev. Rozhodčí: Pechanec - Myška, Flimmel. ŽK: Mavuba, Mareček, Janko, Sáček - Morgan, Šindelář, Stáňa, Šustr, Pokorný, Azackij, O. Šašinka, J. Šašinka. Diváci: 4213.
Sparta: Dúbravka - Karavajev, Štetina, Hovorka, M. Kadlec - Mareček, Mavuba (67. Janko) - Ben Chaim (45. Néstor), Lafata, Vatajelu (46. Sáček) - Šural. Trenér: Stramaccioni
Ostrava: Šustr - Pazdera, Pokorný, Azackij, Morgan - Šindelář - Sus (71. Stáňa), De Azevedo (114. O. Šašinka), Hrubý, Granečný - Poznar (84. J. Šašinka). Trenér: Kučera

Jihlava - Slavia 1:3 (1:0)
Branky: 21. Nový - 52. Frydrych, 57. Necid, 59. Flo. Rozhodčí: Houdek - Kubr, Vlasjuk. ŽK: Zaviška - Bílek. Diváci: 2348.
Jihlava: Rakovan - Tlustý (65. Urblík), Kryštůfek, Krejčí, Keresteš - Záviška, Vaculík, Nový, Novotný (76. Dvořák) - Rabušic (68. Klíma), Ikaunieks. Trenér: Kopecký.
Slavia: Kovář - Frydrych, Jugas, Bílek, Flo - Hromada, Rotaň - Stoch (46. Van Buren), Danny (77. Altintop), Zmrhal - Necid (90.+2 Škoda). Trenér: Šilhavý.

Sellier & Bellot Vlašim - Fastav Zlín 1:1 (0:1), na penalty 5:4
Branky: 62. Fotr - 33. Železník. Penaltu proměnili: Jeslínek, Tusjak, Fotr - Matejov, Mehanovič, Diop, Traoré, Džafič. Penaltu neproměnil: Hadaščok (Vlašim). Rozhodčí: Lerch - Černý, Koval. ŽK: Podio (Zlín). Diváci: 804.
Zlín: Dostál - Bartošák, Hnaníček, Janíček, Matejov - Džafič, Podio (60. Traoré), Hronek (46. Jiráček), Kopečný - Železník (80. Diop), Mehanovič. Trenér: Páník.

Jiskra Domažlice - FK Mladá Boleslav 2:4 (1:2)
Branky: 36. Došlý, 68. Braun - 12. a 45. Chramosta, 75. Matějovský, 76. Mareš. Rozhodčí: Ardeleanu - Kotalík, Pečenka. ŽK: Stronati, Magera (oba M. Boleslav). Diváci: 1265.
M. Boleslav: Agajev - Takács, Magera, Stronati, Fleišman - Hubínek, Mareš - Přikryl (87. Fabián), Matějovský (83. Rada), Chramosta (69. Mingazov) - Mebrahtu. Trenér: Uhrin ml.