Vévodí FNL, ale zůstávají pokorní: Bylo by od nás hodně sebevědomé, kdybychom vykřikovali, že chceme do ligy

Vévodí FNL, ale zůstávají pokorní:  Bylo by od nás hodně sebevědomé, kdybychom vykřikovali, že chceme do ligy

Ve Fotbalové národní lize se stalo něco, co by před jejím startem čekal málokdo. Po čtrnácti odehraných kolech se na čele peletonu vyhřívá FK Fotbal Třinec a už nyní je jasné, že po půli sezony bude na postupové příčce.

Pro Slezany je to velmi lichotivá skutečnost - tím spíš, že mají za sebou ambiciózní celky jako Dynamo České Budějovice, Opavu, Příbram nebo Hradec Králové. "Díváme se na tabulku, občas nás napadne, jestli se nám to nezdá, užíváme si to, ale hlavně zůstáváme pokorní," citoval Deník Sport slova předsedy představenstva Karla Kuly.

Pokusí se Třinec o postup, aby byly ve městě na nejvyšší úrovni oba největší kolektivní sporty? "Každý chce být úspěšný, my taky. Postup jsem si před sezonou za cíl nekladli a neklademe si jej ani teď Pokud sezona skončí a my bude na postupových místech, budeme rádi. Pokud ne, tragédii z toho dělat nebudeme," doplnil ve Sportu Kula.

Bylo by vůbec v klubu, který má ve FNL bilanci devíti výher, dvou remíz a tří proher, potřebné zázemí? "Nemohu teď zdaleka říct, že pokud bychom skončili první nebo druzí, že bychom do první ligy šli. Pět let jsme hráli o záchranu, bylo by od nás hodně sebevědomé, kdybychom teď vykřikovali, že chceme do ligy. Nemáme na to stadion, ten náš patří k těm horším ve druhé lize. V této chvíli nejsou vhodné podmínky k získání dotace. Bez ní bychom stadion rekonstruovat nemohli. Navíc by to stejně obnášelo hrát po dobu rekonstrukce jinde. Je to na zváženou, jestli by teď tohle vše za postup stálo. Ale o tom bychom stejně invenzivněji přemýšleli až na jaře," pokračoval bývalý československý reprezentant, jehož slova vyšla v Deníku Sport.

A co názor trenéra Jiřího Nečka? Ten se mezi eliu také nežene. "Jsem vděčný za to, že o postupu tu nikdo nemluví. Že můžeme hrát fotbal bez tlaku a v pohodě. Mužstvo jede i díky skvělé partě. Až do konce. Podívejte se, kolikrát se nám povedlo zvrátit zápas v samém závěru. To o něčem svědčí," uzavřel ve Sportu trenérský nástupce Martina Zbončáka, jehož mužstvo se ve šlágru 15. kole utká s druhým Dynamem, na které má náskok dvou bodů.

Nováček mezi lvíčaty Vaníček: Za první gól bych měl dát rodičům dárek já