Unavený Xavi říká, že jeho výkony mají sestupnou tendenci. Kdy hodlá odejít?

Unavený Xavi říká, že jeho výkony mají sestupnou tendenci. Kdy hodlá odejít?

Sedmatřicetiletý mistr světa i Evropy Xavi Hernández se rozloučil se španělskou reprezentací v roce 2014.

V roce 2015 zamával své Barceloně, která ho vychovala a v jejímž dresu strávil drtivou většinu své baječné kariéry.

V roce 2018, přesněji na jaře, by se pak měl definitivně rozloučit s dráhou profesionálního fotbalisty a plánuje tak učinit v trikotu katarského Al Saddu.

"Měl jsem to štěstí, že se mi vyhýbala zranění, přesto si myslím, že se moje kariéra chýlí ke konci," citoval web eurofotbal.cz slova osminásobného šampiona La Ligy a čtyřnásobného vítěze Ligy mistrů.

"Mé výkony mají klesající tendenci. Jsem unavenější a je pro mě složitější se zbavit únavy, toto je určitě můj poslední rok v roli aktivního hráče," potvrdil muž, jenž si k tomuto datu připsal v nejvyšší katarské soutěži 56 startů s bilancí 15 branek.

S Al Saddem získal Xavi jednu trofej. Před několika měsíci se mu podařilo vybojovat Katarský pohár. Pokud jde o titul, jeho zaměstnavatel je po sedmi odehraných kolech na průběžném třetím místě s jednobodovou ztrátou na vedoucí Al Duhail. Španělská hvězda by se ráda loučila dalším úspěchem.

A co tedy bude za pár měsíců? "Mám představu, příští rok chci získat trenérskou licenci a stát se koučem," uzavřel na stránkách eurofotbal.cz malý velký muž světového fotbalu, jenž oslaví osmatřicáto narozeniny v lednu příštího roku.

Neymar má v Realu dveře otevřené, tvrdí madridský kapitán Ramos. Transferu by se nedivil ani Morata