Škrtel na konci sil? Lehčí bylo pokračovat, než odložit reprezentační dres, přiznal obránce

Škrtel na konci sil? Lehčí bylo pokračovat, než odložit reprezentační dres, přiznal obránce

Slovenskou reprezentaci čeká zřejmě generační přerod. Po dobrých výkonech jednadvacítky na Euru v Polsku by kouč Ján Kozák využil dravého mládí, což by mohli odskákat služebně starší akvizice. Jednou z nich je dvaatřicetiletý kapitán Martin Škrtel, který však zatím na konec nepomýšlí.

Někdejší opora anglického Liverpoolu je stále důležitou tváří slovenského národního výběru, přestože věku neporučí. I jeho hráčský důchodový věk brzy dožene a bude muset říct „sbohem“. Změny však tento tým čekají, protože Slováci se nedostali na světový šampionát v Rusku, což nesou těžce, neboť si vylosovali černého Petra pro barážovou místenku.

„Reprezentovat je snem každého hráče, je to vrchol. Po kvalifikačním zápase se Skotskem a Maltou bylo vše čerstvé, proto jsem nechtěl nic šít horkou jehlou. Chtěl jsem se poradit s manželkou a rodinou,“ přiznal Škrtel, že po nezdaru v kvalifikaci skutečně zvažoval konec v národních barvách.

„Bylo by lehčí odejít než říct, že zůstávám. Zvolil jsem si druhou možnost. Máme partu, která je nejlepší, jakou jsem tu kdy zažil. Pokud budu i já zdravý a ve formě, budu rád, když pozvánku dostanu. Věřím, že mohu týmu přinést kvalitu a zkušenosti,“ pokračuje Škrtel v rozhovoru pro slovenský web Profutbal.sk.

„Pravdou je, že už mám svoje roky. Reaguju jinak, než před pěti nebo šesti lety, ale dá se to zvládnout. Asi to bude stále jen horší a horší, udělám však vše pro to, abych si udržel zdraví a formu na takové úrovni, abych byl týmu prospěšný,“ dodává zkušený obránce.