Zavadil po vítězném derby: Jsme momentálně v období, kdy dostaneme gól snad i z Marsu

Zavadil po vítězném derby: Jsme momentálně v období, kdy dostaneme gól snad i z Marsu

Opava patří i v nové sezóně mezi největší aspiranty na postup do české nejvyšší soutěže. Blízko tomuto kroku byla i minulé sezóně, kde jen o kousek zůstala za Baníkem Ostrava. Dařilo se ji v poháru MOL Cup, kde se dostala až do finále. Nad její síly byl pak jen Zlín. I nyní má ambice a po dvou bodových ztrátách venku se ji podařilo v derby urvat body ve Vítkovicích.

V předehrávce šestnáctého kola tak získal slezský klub důležité tři body, které pomohly dohnat se na dosah čelu tabulky. Třinec vede už jen o pouhý bod, ale má zápas k dobru. Opavě to ale nemusí vadit, neboť i druhé místo je postupové.

„Bylo to obrovsky cenné vítězství. Hrozně důležité body,“ přiznal bezprostředně po zápase veterán Pavel Zavadil. O výhru se ale Opava bála, neboť Vítkovice dokázali srovnat díky Mišinskému. „V tu chvíli jsem myslel na jediné. Že to musíme strhnout zpět na naši stranu. Za každou cenu,“ pokračoval Zavadil, který měl v živé paměti venkovní porážky s Příbramí a Českými Budějovicemi.

„Jsme momentálně v období, kdy dostaneme gól snad i z Marsu,“ zavtipkoval po utkání, které by mělo pomoci hráčům se sebevědomím. Opava má zálusk na českou nejvyšší soutěž a obává se, že letošní sezóna je poslední snadnou možností, neboť od příští budou platit jiná pravidla.