Ottmar je po 14 letech náhradník, ale z Hradce neprchá: Nechytám, přesto mě bolí ruce jak zedníka

Ottmar je po 14 letech náhradník, ale z Hradce neprchá: Nechytám, přesto mě bolí ruce jak zedníka

Třiatřicetiletý brankář Hradce Králové s bohatými zkušenostmi z nižších soutěží Radim Ottmar zažívá po dlouhých čtrnácti letech roli, na kterou není zvyklý.

V týmu Votroků se totiž stal kvůli pár chybám gólmanem číslo 2 a momentálně tak nechytá ani ve Fotbalové národní lize, což je vzhledem k tomu, že v minulém ročníku nejvyšší české soutěže patřil k nejlépe hodnoceným brankářům, notně překvapivé...

Z lavičky sleduje druholigové dění od třetí říjnové dekády, kdy ho mezi třemi tyčemi východočeského souboru vystřídal Jiří Lindr, jenž na svou šanci čekal velmi dlouho.

"Je to nezvyk, ale musím se s tím srovnat. Vím, že fotbalová kariéra přináší i takové věci. Jednou seš nahoře, jednou seš dole. Nejhorší je, že jsem na sebe - když to řeknu slušně - hrozně naštvanej. Můžu si za to sám. Náhradníkem jsem byl naposledy v devatenácti letech v béčku. Od té doby stojím v bráně," citoval Deník Sport zkušeného strážce svatyně.

Odstavený Lafata: Už se ozvalo několik klubů, sondovali situaci, ale já je odmítám

Ottmar ale zbraně neskládá a s aktuálně nastaveným osudem se nechce smířit. O změně dresu proto zatím neuvažuje. "Nechytám, přesto mě bolí ruce jak zedníka. Pracuju na sobě. Vím, že se vrátím ještě lepší. Nikam se nechystám. V Hradci jsem spokojený. Mám tady rodinu, žije se nám tu hezky, jen bych chtěl taky chytat," doplnil kolega Pázlera, Jirsáka, Černého a spol.

Exligový Hradec se vůbec o patro níže trápí a zatím nenaplňuje ambice na okamžitý návrat zpět mezi elitu. Nyní je šestý a na vysněná místa ztrácí šest bodů. "Celý tým nemá luxusní podzim. Takhle jsme si to nepředstavovali," pokračoval na stránkách Sportu svěřenec trenéra Karla Havlíčka, jehož klub ještě čekají do zimní přestávky velmi důležitá klání se Znojmem a Opavou, která si na něj bude v domácím prostředí věřit.

Slavie s Baníkem už v pátek na přání policistů?! Kdo vůbec tu ligu řídí – LFA, FAČR, nebo Policie ČR?