Ostrovní giganti se na body nadřeli, Valencia dokázala remizovat s Barcelonou

Fantastisch! V derby o Vestfálsko mezi Dortmundem a Schalke sice domácí vedli 4:0, přesto ale nevyhráli. Lipsko pak porazilo Brémy. Manchester United vyzrál doma nad Brightonem poměrem 1:0, tak úspěšný však nebyl pouze remizující Tottenham. Real Madrid v utkání dvakrát vedl a dvakrát jej Malaga dohnala, napotřetí to však nevyšlo. Autorem vítězné branky byl sám Cristiano Ronaldo.

Manchester United doma porazil Brighton pouze kvůli vlastnímu gólu. Sako rozhodl o výhře Crystal Palace nad Stoke City až v nastavení. Watford si pak poradil v Newcastlu a Swansea doma nad Bournemouthem nevyhrála. Zklamal i Tottenham, jenž remizoval s West Bromwich Albion.

Vítěze neměl ani duel mezi Liverpoolem a Chelsea. Domácí šli do vedení po trefě Salaha, na konečných 1:1 ale vyrovnal střídající Willian, který byl v tu chvíli na hřišti jen dvě minuty.

Ostrovní giganti se na body nadřeli. Arsenal uspěl na hřišti Burnley až v nastavení druhého poločasu, kdy se prosadil Sánchez z penalty. Manchester City bral tři body s Huddersfieldem, ale po první půli prohrával 0:1 díky vlastní brance Otamendiho. Po změně stran však přesně mířili Agüero a Sterling. Everton se dál trápí, ze Southamptonu odjel s porážkou 1:4. Jedinou branku hostů dal Sigurdsson.

V derby mezi Dortmundem a Schalke vedly domácí Včely už v poločase 4:0, hosté ale nic nezabalili a i přesto dokázali utkání zdramatizovat a berou bod! Tohle fotbal v tak velkém zápase neviděl velmi dlouho. RB Lipsko vyzrálo nad Brémami v poměru 2:0 a zadařilo se i Leverkusenu, jenž zdolal Frankfurt.

Překvapivě neuspěl Bayern, který podlehl Gladbachu 2:1. Penaltu nejprve proměnil Hazard, ještě před přestávkou se trefil Ginter. Za hosty pouze snížil Arturo Vidal. Bayern tak ztratil svůj náskok, druhé Lipsko nyní ztrácí jen tři body.

Hoffenheim v neděli nestačil na Hamburk a bez českého obránce Pavla Kadeřábka prohrál jasně 0.3. Zkušený bek byl připraven na lavičce náhradníků, na hrací plochu však povolán nebyl. Hertha Berlín uspěla na půdě Kolína nad Rýnem 2:0 díky dvěma přesným zásahům Ibiševiče. Skóre otevřel v 17. minutě, náskok navýšil po změně stran z penalty.

Real Madrid po ztrátě v La Lize s městským rivalem Atleticem přivítal doma Malagu a přesto, že se dvakrát dostal do vedení obě výhody ztratil. Za stavu 2:2 byla ovšem nařízena penalta, kterou Cristiano Ronaldo proměnil, ovšem až na druhý pokus z dorážky. Později se jeho hra na nervy ukázala jako vítězný gól.

V Levante si zastřílelo Atlétiko Madrid. První branku si domácí vstřelili sami, poté úřadovalo útočné duo Gameiro - Griezmann. Nejprve se dvakrát trefil prvně jmenovaný, pak jej stejným počtem branek doplnil i Griezmann.

Barcelona v ostře sledovaném duelu pouze remizovala na půdě Valencie. Domácí tak ukázali svou sílu, kterou dokazuje i jejich druhé místo v tabulce La Ligy. Skóre otevřel v 60. minutě Rodrigo, na jehož trefu odpověděl v 82. minutě Alba. Katalánský gigant i nadále vede tabulku španělské nejvyšší soutěže.

V Serii A znovu uspěl Inter Milán a opět to bylo zásluhou kapitána Maura Icardiho. Ten se trefil dvakrát a Nerazzurri zvítězili v Cagliari 1:3.

Milánské AC se nakonec rozešlo smírně s Turínem 0:0. Janov hostil Řím a nakonec si kluby body rozdělily díky remíze 1:1. V utkání se mihnul i uzdravený Patrik Schick. Neapol vyhrála na půdě Udinese brankou Jorginha a dál vede tabulku Serie A. Juventus si pak večer poradil s Crotone, když všechny tři branky vstřelil v druhém poločase.

Dortmund - Schalke 4:4 (4:0)
Branky: 12. Aubameyang, 18. Stambouli (vl.), 20. Götze, 25. Guerreiro - 61. Burgstaller, 65. Harit, 86. Caligiuri, 90+3. Naldo
Červená karta: 72. Aubameyang (Dortmund)

Frankfurt - Leverkusen 0:1 (0:0)
Branka: 76. Volland

Freiburg - Mainz 2:1 (0:0)
Branky: 51. Petersen, 90+1. Kath - 90+2. Berggreen

Lipsko - Brémy 2:0 (1:0)
Branky: 34. Keita, 87. Bernardo

Borussia Mönchengladbach - Bayern Mnichov 2:1 (2:0)