Monaco prohrálo na hřišti outsidera, Arsenal vysoko vyhrál

Manchester United zvítězil na hřišti Watfordu 4:2 a přiblížil se konkurenčnímu City na pět bodů. Bleděmodří ale mají zápas k dobru. O osudu utkání rozhodli rudí ďáblové již v prvním poločase, který vyhráli 3:0 i díky dvěma gólům Younga.

Po změně stran sice domácí sršni zápas dvěma góly zdramatizovali, ale v závěru přidal pojistku Lingard. O poznání méně se dařilo Tottenhamu, který potřetí v řadě nedokázal vyhrát, když padl na půdě Leicesteru City 1:2. Z pátého místa v tabulce se tak kohouti mohou propadnout až na sedmou pozici. Alespoň malou radost si udělal útočník Harry Kane, který dal desátý gól v sezoně a dotáhl se na nejlepšího střelce soutěže Salaha.

Ve středečních zápasech anglické Premier League vynikly především vysoké výhry Arsenalu, Evertonu a Liverpoolu. Malým překvapením je také výhra Burnley, které vyhrálo na hřišti Bournemouthu díky gólům Wooda a Bradyho.

V rámci francouzské ligy podala po neúspěchu v Evropské lize skvělý výkon Marseille, která porazila Méty na jejich hřišti 3:0. Monaco naopak prohrálo s outsiderem v podobě Nantes.

V zápase Paříže s Troyes už to vypdalo na překvapivou remízu, když ve 41. minutě neproměnil pokutový kop Edinson Cavani. V 73. minutě ale vítězný gól vstřelil Brazilec Neymar, který v 90. minutě přihrál na druhý gól Paříže právě Cavanimu.

Anglická liga - 14. kolo:

Brighton - Crystal Palace 0:0, Leicester - Tottenham 2:1 (13. Vardy, 45.+1 Mahrez - 79. Kane)

Watford - Manchester United 2:4 (77. Deeney z pen., 84. Doucouré - 19. a 25. Young, 32. Martial, 86. Lingard)

West Bromwich - Newcastle 2:2 (45.+1 Robson-Kanu, 56. Field - 59. Clark, 83. vlastní Evans)
Arsenal - Huddersfield 5:0 (3. Lacazette, 68. Giroud, 69. Sanchez, 72. Özil, 87. Giroud)
Bournemouth - Burnley 1:2 (79. King - 37. Wood, 65. Brady)
Chelsea - Swansea 1:0 (55. Rüdiger)
Everton - West Ham 4:0 (18. Rooney, 28. Rooney 66. Rooney, 78. Williams)
Manchester City - Southampton 2:1 (47. de Bruyne, 90+6. Sterling - 75. Romeu)
Stoke - Liverpool 0:3 (17. Mané, 77. Salah, 83. Salah)