Jakubov už střílí góly jinde než v Baníku, přesto říká: Doufám, že dostanu šanci se tam o místo porvat

Jakubov už střílí góly jinde než v Baníku, přesto říká: Doufám, že  dostanu šanci se tam o místo porvat

Alexander Jakubov přiznal, že byl naštvaný, když během podzimu nedostal šanci v Baníku. V juniorské lize si totiž připsal 5 branek a když se Ostrava trápila, bývalý hráč Táborska byl zklamaný.

"Leč takový je prostě fotbal. O sestavě holt rozhoduje trenér a jednou hrajete, podruhé zase ne. Pro žádného hráče není optimální, když nemůže naskočit na hřiště a pomoci týmu, ale hraje za juniorku, která, jak všichni asi vědí, pro dospělé kluky z ligy měřítkem není. Juniorská liga není příliš kvalitní, spíše se jedná jen o prodlužování dorosteneckého fotbalu," uvedl na webu fnliga.cz ten, jenž jako mládežník prošel Košicemi, Interem Bratislava, Sparto či Portem.

Ústí nad Labem, kde si od něj slibují branky, které severočeský klub nasměrují k záchraně, bere jako vysvobození. "Byly tam ještě nějaké další nabídky, ale nechtěl bych být konkrétní. Domluvili jsme se, že půjdu do Ústí, protože pan Křeček kontaktoval mě i Baník už v prosinci, samotná jednání nastala v lednu. Trošku se to protáhlo, ale jsem rád, že už se to dokončilo a můžu trénovat a hrát tady v Ústí. Doufám, že mi i vydrží zdraví, abych odehrál celou zimní přípravu, a pak se vrhnul na jarní boje o záchranu," pokračoval na stránkách fnliga.cz kmenový hráč klubu z Bazalů, jenž vstřelil v průběhu zimy již dvě branky.

Posílené Ústí ještě v zimě nenašlo přemožitele. Jak se dívá na záchranu? "Podle mě Ústí není na pozici, na které by mělo být. Sám jsem sledoval celou Fortuna národní ligu i tým, a byl jsem v kontaktu i s kluky odsud. Každý boj o záchranu je těžký, ale já věřím, že to i přes ten ze začátku těžký los úspěšně zvládneme. Hlavně to musíme zvládnout výsledkově, když ta hra bude dobrá, tak už je to takové plus. V naší pozici musíme hlavně sbírat body," doplnil.

Aktuální dohoda je taková, že hostuje do konce sezony. Co bude dál? "Zahraničí jsem zvažoval hlavně v průběhu mého působení ve Varnsdorfu, kdy mi končila smlouva. Teď mám spíše krátkodobé plány, protože v létě se budu opět hlásit na Baníku. Mám tam ještě do konce příštího roku smlouvu, a tak se musíme společně pobavit, jak to bude dál. Nikde není napsáno, že bych tam už nikdy nemohl hrát. Jsem hráčem Baníku a mám tam smlouvu na příští sezónu. Doufám, že dostanu šanci se tam o místo porvat," uzavřel na portálu fnliga.cz sedmadvacetiletý hrot.