Podepsal Liberec objev jara? Holoubek je nadšen hlavně z jeho nadstandardního prvního dotyku

Podepsal Liberec objev jara? Holoubek je nadšen hlavně z jeho nadstandardního prvního dotyku

Nadějný ofenzivní středopolař s několika vystoupeními za národní tým Libérie Murphy "Oscar" Dorley na liberecké zkoušce uspěl a na stadionu U Nisy bude nosit dres s číslem 28.

Bývalý hráč litevského celku FK Trakai, se kterým si zahrál i tři předkola Evropské ligy, byl v Česku od poloviny ledna a absolvovl několik přípravných duelů. Protože dohoda nebyla snadná, půlroční hostování s opcí na přestup se dotáhlo až na startu února.

Kouč David Holoubek má s posledního podpisu Slovanu velkou radost. "Je to velmi talentovaný a perspektivní mladý hráč, který se nám líbil hned od začátku, a to jak v zápasech, tak v trénincích. Má nadstandardní první dotyk, umí dát finální přihrávku. Na svůj věk je to pro Slovan určitě velmi zajímavý hráč. Navíc se zatím jeví dobře i povahově, je to skromný kluk, který se chce dál posouvat," chválil svého nového svěřence někdejší kouč Sparty, jehož slova vyšla na stránkách fcslovanliberec.cz.

Protože je ale záložníkovi pořád teprve devatenáct let, hotovým hráčem ještě není. "Určitě ještě musí zapracovat na síle a zlepšit se v osobních soubojích. Může nastupovat i jako útočník nebo krajní záložník, takže dalším plusem pro nás trenéry je jeho univerzálnost. Získali jsme ofenzivního univerzála, který by mohl být osvěžením našeho týmu," uzavřel Holoubek, jehož mužstvo bude čelit v generálce na jarní 17. kola se Spartou Sigmě Olomouc.