Současný útok Liverpoolu strčí do kapsy i ten se Suárezem a Sterlingem

Současný útok Liverpoolu strčí do kapsy i ten se Suárezem a Sterlingem

Kloppův Liverpool dokázal v prvním osmifinále Ligy mistrů na půdě Porta obrovskou sílu, čímž nadchl i mládežnického trenéra Reds Stevena Gerrarda.

Současný ofenzivní trojzubec osmnáctinásobného šampiona Anglie je podle klubové legendy s krátkou minulostí v Los Angeles Galaxy dokonce ještě lepší, než tomu bylo pár let zpět při neúspěšném útoku na titul.

"Klopp namixoval skvělou útočnou směs. Myslím, že dokonce lepší, než jakou měl Liverpool před čtyřmi lety v sezoně 2013/2014, kdy téměř dosáhl na mistrovský titul," nechal se slyšet bývalý reprezentant Albionu.

Ten tak vyzdvihl Firmina, Salaha a Maného na úkor Suáreze, Sterlinga a Sturridge. Z nich už mimochodem není na Anfield Road žádný - první jmenovaný hraje za Barcelonu, druhý působí v Manchesteru City a třetí nedávno odešel do West Bromwich Albionu.

Současná palebná síla klubu z města Beatles už si v této sezoně připsala ve všech soutěžích 63 branek, což je ohromné číslo. "Mané vnáší do hry tempo a přímočarost, Firmino dokáže míč získat, podržet a rozehrát, Salah přidává od každého trochu a navíc střílí góly. Vynikající směs. Dokonce lepší, než když útok Liverpoolu vedl Suárez," uvedl někdejší týmový kapitán.

Ten v rámci svého hodnocení ocenil i jeden velmi důležitý aspekt, a sice týmovou práci. "V mužstvu neexistuje sebemenší chamtivost, nikdo není sobecký, jeden pracuje pro druhého. Hledají se navzájem a pokud je někdo v lepším postavení, dostane míč. Vědí totiž, že tak překonají soupeřovu obranu daleko snáze," zakončil své chvalozpěvy sedmatřicetiletý vítěz Ligy mistrů z roku 2005.