Co bolí Duklu nejvíc? Podle kapitána ztráta Mustedanagiče, který měl nejlepší střelu z týmu

Co bolí Duklu nejvíc? Podle kapitána ztráta Mustedanagiče, který měl nejlepší střelu z týmu

Dukla, která byla na podzim silná hlavně v domácím prostředí na Julisce, půjde do jarních bojů z desáté pozice. Její kapitán Filip Rada přivítal, že se po delší době v zimním termínu nijak výrazně neměnil kádr.

"Je lepší, když je tým pohromadě, než když přijdou tři nebo čtyři noví hráči, kteří si teprve musí zvykat, což nepřijde během tří týdnů. Myslím si, že je dobře, že k výrazným změnám nedošlo. Chápal bych to, kdybychom měli méně bodů, například jako Baník, který byl donucen do kádru sáhnout. My máme o tři body víc, než jsme měli před rokem, takže nebylo nezbytně nutné přikročit k výraznější obměně," pronesl na webu fkdukla.cz zkušený strážce svatyně.

Do Dejvic dorazil pouze mladík Doumbia, jenž na svůj věk podle názoru Rady disponuje vysokou kvalitou. "Zapadl naprosto v pohodě. On bydlí kousek ode mě, takže ho vozím na tréninky a i z toho důvodu nejvíc komunikuje se mnou. Je to hodný kluk, který se teprve rozkoukává. Je mu 19 let, takže to nemá úplně jednoduché v novém prostředí, ale já bych byl taky vykulený, kdybych v 19 šel hrát do Pobřeží slonoviny. Věřím, že má na to, aby nám pomohl," pronesl na adresu svého nového kolega syn jabloneckého kouče Petra Rady.

V mužstvu už naopak není Zinedin Mustedanagič, jehož si stáhla do přípravy Sparty. Právě mladý bosenský záložník je jediným výrazným zimním oslabením. "Zizu měl vynikající střelu, podle mého názoru nejlepší z týmu. Měl v ní velkou razanci a přesnost. Dumbi je spíš typ do kombinace, takže úplně stejní nejsou, i když si jsou v lecčem podobní. Dumbi má výhodu, že je náš a bude mít delší čas na to, aby se do týmu zapracoval a ukázal svoji kvalitu. Na 19 let je to velmi kvalitní hráč, který by nám svým mládím a dravostí měl pomoct," doplnil kolega Jiránka, Podaného, Kušníra a spol.

Jedním z cílů Dukly je prolomení prokletí venkovních duelů. Na Praze 6 věří, že by se to mohlo povést právě v prvnm vystoupení ve Zlíně. "Samozřejmě bychom chtěli hned na úvod vyhrát a tři body z venku by byly ideální. Víme, že Zlín je kvalitní tým, který by si přál být v tabulce jinde, než kde se momentálně nachází. Určitě tam pojedeme urvat nějaké body, ale nesmíme nijak zbytečně bláznit, aby nás to poté nevytrestalo, protože především brejky má Zlín velmi dobré," uzavřel stránkami fkdukla.cz citovaný třiatřicetiletý brankář, jenž začínal ve Spartě a do Dukly, jejíž součástí už je jedenáctým rokem, se dostal přes Xaverov, Bohemians 1905 a Chmel Blšany.