Matušovič přeje svým - na druhém místě chce vidět Spartu a do druhé ligy nesmí zahučet Baník

Matušovič přeje svým - na druhém místě chce vidět Spartu a do druhé ligy nesmí zahučet Baník

Zatímco Antonín Panenka či Pavel Kuka tipují, že bude druhé místo HET ligy po třicátém jarním kole okupovat Slavia, trojnásobný mistr české nejvyšší soutěže Miroslav Matušovic by přál vicemistrovskou pozici Spartě, čili klubu, ve kterém v minulosti několik let působil.

"Pevně věřím, že na druhém místě skončí Sparta. Kvalitně posílila, podzimní mrhání s body se už nebude opakovat. Kádr si lépe sedne. Naopak na trenéra Trpišovského, který je ve Slavii nový, bude větší tlak," předpověděl na stránkách aktualne.cz bývalý křídelník Apollonu Limassol.

Který ze tří největších českých klubů přes zimní období nejvhodněji doplnil kádr? "V Plzni nebyly ty změny tak dramaticky velké, kluci se navzájem znají, všechno sedí. Kádr se doplní o jednoho, dva hráče, aby zvýšili konkurenci, oživili šatnu. Co se týká Slavie, pro mě bylo velkým překvapením, že skončil trenér Šilhavý, to jsem moc nepochopil. Hodně velký boom se udál ve Spartě, ale díky příchodu Zdeňka Ščasného a Tomáše Rosického do managementu mi dává smysl. Vytipovali si hráče na posty, na nichž měli největší problémy, to znamená na pozici číslo deset," pokračoval serverem aktualne.cz citovaný muž, jenž je po návratu z kyperské mise už několik let spojen s celkem MFK Havířov a to jak hráčsky, tak trenérsky.

Pokud jde o sestupové příčky, ve Fotbalové národní lize by na podzim jen moc nerad viděl Baník Ostrava, jehož trikot oblékal v letech 1998 - 2005. "Nechtěl bych, aby spadl někdo z moravských týmů, ale to půjde jen těžko, někdo tam zahučí. Každopádně je jasné, že to nepřeju Baníku. Rok byl ve druhé lize a nejvyšší soutěž bez něj není tak zajímavá. Hlavně kvůli tradici a fanouškům," pokračoval na portálu aktualne.cz sedmatřicetiletý nositel čísla 7.