Chystá se pokračování velkolepého tažení? Guardiola se prý dohodl na podpisu nové smlouvy

Chystá se pokračování velkolepého tažení? Guardiola se prý dohodl na podpisu nové smlouvy

Manchester City se zdá být tuto sezonu pod taktovkou španělské trenéra k nezastavení, a tak není divu, že se vedení anglického celku rozhodlo pomalu začít jednat. Rádo by si totiž jindy „nejlepšího“ trenéra na světě zavázalo až do roku 2021. 

Sedmačtyřicetiletý trenér od roku 2008 zaznamenával úspěchy v každé sezoně, ve které vedl své svěřence do bitvy na fotbalovém poli. Nepatrnou skvrnku zaznamenala až minulá sezona, při níž nedosáhl na blyštivý úspěch vůbec poprvé ve své kariéře, načež ihned zareagoval o rok později.

Ačkoliv do konce Premier League zbývá dlouhých jedenáct kol, o titulu se zdá být prakticky rozhodnuto. Svěřenci španělského trenéra pocítili hořkost ligové porážky jen jednou, a to na půdě silného Liverpoolu. Nyní stojí před celkem Pepa Guardioly finále Carabao Cupu, tedy další cenné trofeje, jež by si mohl přidat do sbírky.

Vedení Manchesteru City se dle posledních informací přímo z britských ostrovů nemuselo dvakrát rozmýšlet a rádo s Guardiolou prodloužilo smlouvu, která by mu za normálních okolností vypršela na konci nadcházejícího ročníku, až do roku 2021.

Pokud se někomu mohl tento taktická mág zdát jako trenér na krátké období, možná se nechá přesvědčit lukrativní nabídkou 20 milionů liber ročně, což je o 3 miliony liber více, než bere doposud.

Aktuální průběh ohledně podpisu nové smlouvy budeme s napětím sledovat v následujících dnech.