Slovensko? Jedna velká katastrofa, říká posila Sokolova Vávra

Slovensko? Jedna velká katastrofa, říká posila Sokolova Vávra

Sokolovský Baník je znám především z jednoho důvodu: trénuje ho Pavel Horváth. Neměli bychom ale zapomínat, že v druhé lize přezimoval na solidním sedmém místě a je na dohled nejvyšším příčkám. Jen to střílení gólů vázne – a proto Baník přivedl z Brna útočníka Stanislava Vávru, který v první lize odehrál takřka padesát zápasů.

Na předsezónní tiskové konferenci odtajnil ambice týmu ředitel klubu Tomáš Provazník: V současné době jsme na sedmém místě druholigové tabulky a naším sportovním cílem je posunutí se ve Fortuna národní lize výše. Jestli se bude jednat o třetí nebo páté místo, to nyní není podstatné. Po doplnění kádru A-týmu a absolvované zimní přípravě se stoprocentně chceme posunout výše.

V šestnácti zápasech vstřelil Baník pouhých devatenáct gólů, se střeleckou nemohoucností by měl pomoci Stanislav Vávra, čtyřiadvacetiletý útočník (nebo krajní záložník), který poslední sezony strávil na hostováních v Třinci nebo slovenském Šamoríně.

Od každého hráče se počítají statistiky, kdo v dnešní době nemá čísla, tak holt není prospěšný pro tým. Já jsem tady od toho, abych hrál dopředu a dával nebo připravoval góly. Nic jiného nám body do tabulky nezaručí, komentoval pro web druhé ligy Vávra a popsal i trenérský styl Pavla Horvátha: Občas tam jeho vtipná povaha pořád je. Hází fórky a každý se někdy stane terčem jeho žertu. Na druhou stranu, když se mu něco nelíbí, tak to dokáže dát důrazně najevo a člověku pak moc do smíchu není. Sranda je, ale s rozvahou.

Vávra se bude v Sokolově snažit restartovat svou kariéru. Ještě v sezoně 14/15 ve Zbrojovce pravidelně hrál, nicméně přišla zranění a nový trenér Habanec a mladý útočník se dostal ze základní sestavy. Hostování v Třinci se nevydařilo, pak přišlo zajímavé (v negativním slova smyslu) angažmá v druholigovém slovenském Šamoríně. Tam Vávra poznal, jak funguje mezinárodní spolupráce mezi kluby:

O Slovensku se ani moc bavit nechci, protože to bylo jedna velká katastrofa. V té době jsem nic neměl a říkal jsem si, že bych to mohl zkusit. Šamorín však spolupracuje s brazilským klubem Fluminense. Chtěl jsem tam hrávat, ale mají s nimi desetiletou smlouvu, díky které pět z devíti Brazilců muselo hrát vždy v základu. Byli tam i další hráči, co museli hrávat, takže po tom, co se všichni uzdravili, na mě nezbylo místo. Trenér byl Fin a tréninky byly v angličtině, což jsme teda nějak zvládli, ale celkově to bylo fakt šílené.

Cíl Stanislava Vávry? Vrátit se do ligy a živit se fotbalem. Podaří se mu to?

Může napovědět první jarní zápas, který se hraje 11. března. Sokolov před kamerami České televize hostí favorizovanou Opavu.