Plzeňští se musí zlepšit v přístupu k osobním soubojům, jinak budou mít s každým soupeřem problém

Plzeňští se musí zlepšit v přístupu k osobním soubojům, jinak budou mít s každým soupeřem problém

V trikotu domácíhou souboru se představí dva explzeňšt borci Válav Procházka s Martinem Fillem. Bohumil Páník však nemůže počítat s triem Poznar, Breda a Šustr, s tím, že vykartovaný je Hrubý. Nejistý start je pak u Baroše i De Azeveda.

"Věřím, že vítězství nad Jihlavou nám dodá nové síly. S Plzní to ale bude jiný fotbal. To nebude překopávaná a anglický styl hry. To bude po zemi, oni budou chtít tvořit a dávat si to, na to se musíme připravit. Máme nějaký plán, ale samozřejmě nic nebudu prozrazovat. Oživili jsme své šance. Teď máme zápas s Plzní a zase budeme bojovat o nějaké body, možné je všechno," navnadil ostravské fanoušky nástupce kouče Radima Kučery.

Ostravští sice nebudou favority, ale šanci mají. Západočeský lídr, který se bude muset obejít bez svého nejlepšího střelce Krmenčíka a nemusí nastoupit ani Hejda, totiž přetavil pět jarních vystoupení v pohých pět bodů a v HET lize zůstává za očekáváním.

"Baník momentálně není v ideálním rozpoložení, ale na druhou stranu ani my jsme neuhráli mnoho bodů. Utkají se dvě mužstva, která potřebují vyhrát. Já věřím, že se z Ostravy budeme vracet s body. Možná je dobře, že po víkendu hrajeme v rychlém sledu a můžeme rychle zapomenout na to, co se nám o víkendu nepodařilo," připomněl domácí neúspěch s Boleslaví kouč Pavel Vrba a hned dodal: "Musíme se zlepšit v přístupu k osobním soubojům. Pokud se nám to nepodaří, budeme mít s každým soupeřem problém. U rozboru Ostravy jsem hráče upozorňoval, že to bude hodně soubojový a důrazný zápas. Nikdo nám tam nedá ani metr zadarmo. Na to se musíme připravit."

K nadcházejícímu souboji se vyjádřil také ostřílený slovenský útočník Marek Bakoš, jenž už proti Baníku přeci jen pár utkání sehrál. "Soupeř na tom sice není velice dobře, co se týká bodů, ale v posledních zápasech hraje s velkým nasazením. Ostrava hrála dobře i na podzim, ale nedotáhla to výsledkově. Dá se očekávat nepříjemný zápas na hřišti soupeře, kde to bývá vždy vypjaté. Naposledy doma zvítězili 3:1, na což budou chtít navázat. My se ale budeme chtít prosadit svou hrou. V sobotu jsme neodehráli dobrý zápas, takže to budeme chtít napravit. Rád v Ostravě pozdravím i Vencu Procházku a Martina Filla, dlouho jsem je neviděl. Hlavně tam ale jedeme pro výsledek, díky kterému budeme moci být spokojení," uzavřel ofenzivní kolega Chorého, Hořavy, Zemana a spol.

Pravděpodobné sestavy:

Baník Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Šindelář, Procházka, Fleišman - Fillo, Hlinka, Jirásek, Diop, Granečný - Baroš.

Viktoria Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hubník, Hájek, Limberský - Hořava, Hrošovský - Kopic, Kolář, Kovařík - Chorý.