Nejvíce sprinterských náběhů předvedl Konaté. V čem neměl konkurenci Souček?

Nejvíce sprinterských náběhů předvedl Konaté. V čem neměl konkurenci Souček?

Pověst vyhlášeného maratónce potvrdil o víkendu záložník Slavie Tomáš Souček, který v utkání se Zlínem naběhal úctyhodných 22 269 metrů. To bylo ve 22. kole nejvíc ze všech. Ani tento skvělý výkon ale neodvrátil porážku sešívaných 1:2 se Zlínem.

Souček dostal opět důvěru na pozici štítového záložníka a trenérů Trpišovskému se odvděčil maximálním nasazením, které podepřel nejlepším běžeckým výkonem kola. Proti Zlínu si totiž na konto připsal 12 269 metrů, čímž porazil i druhého Martina Haška z Bohemians (12 180 m) se svým týmovým parťákem Ondřejem Kúdelou (12 149 m). Celkově čtvrtý skončil nejpilnější sparťan Guélor Kanga.

Líný na krok rozhodně nebyl ani bývalý hráč Letenských Tiémoko Konaté. Středopolař Mladé Boleslavi byl druhým nejlepším sprinetrem kola, když ve sprintu urazil 329 metrů. Zároveň také podnikl vůbec nejvíc sprinterských náběhů (26) a výrazně pomohl svému mužstvu k triumfu 2:1 v Plzni.

Ještě rychlejší než Konaté byl už jen liberecký Oscar Dorley, jenž ve sprintu naběhal 362 metrů. Třetí se umístil jeho spoluhráč Vladimír Coufal, čtvrtou a pátou příčku brali borci Dukly Ivan Schranz (294 m) s Davidem Douděrou (286 m).

Mezi týmy pak ve 22. kole běžecky zazářily hlavně celky Slavie a Liberce. I díky Součkovi si červeno-bílí zaúčtovali 119 363 metrů, nejlepšími sprintery byli pro změnu hráči Slovanu (1 767 m).