Jarní hvězda Pulkrab: U nás nehrozí, že bychom létali v oblacích

Jarní hvězda Pulkrab: U nás nehrozí, že bychom létali v oblacích

V Liberci se v odvetné části HET ligy rozstřílel sparťanský mladík Matěj Pulkrab, jenž se zapsal do střelecké listiny již v pátém klání v řadě a který už je na stejných číslech jako Ikaunieks, Baroš, Zajíc či Wágner.

Co říká na svou skvostnou jarní sérii? "Jsem za ni rád, ale nepropadám nějaké euforii. Jdu zápas od zápasu. Na jaře nám to několikrát pomohlo k bodům, což je úžasné. Za týden nás čekají Teplice a jde se na novo," připomněl další kolo český reprezentant do jednadvaceti let.

I díky němu se Slovan drží na průběžné třetí pozici a bojuje o druhou příčku, která bude na konci sezony znamenat předkolo Ligy mistrů. "Nahoře je to dost nahuštěné. Samozřejmě je to tlak, když hrajete o tu špičku. Tam se prostě musí vyhrávat, jinak můžete být brzy uprostřed tabulky," snažil se zůstat nohama na zemi kolega Nguyena, Hybše, Coufala a spol.

Modrobílí chtějí poctivě pracovat až do konce a pak se uvidí, na co to nakonec bude stačit. "U nás dle mého nehrozí, že bychom létali v oblacích. My víme, jak máme hrát, jak přistupovat k zápasům. Jarní forma není náhoda. Je to práce a přístup celého týmu ke každému tréninku i zápasu. Klíčem je tedy poctivě pracovat stejně jako doposud," pokračoval na stránkách fcslovanliberec.cz mladý svěřenec kouče Davida Holoubka.

Severočeský celek ze stadionu U Nisy, který má kromě Pulkraba v útoku také Wesley da Silvu, Potočného či Graiciara, na jaře prohrál pouze se Spartou a se Slavií.