Guardiola válčí již osmý rok se slavným hráčským agentem. Co je nyní předmětem sváru?

Guardiola válčí již osmý rok se slavným hráčským agentem. Co je nyní předmětem sváru?

Pokud byste hledali na Ostrovech člověka, který kolem sebe rád kope, a často verbálně napadá okolí, museli byste na Old Trafford navštívit José Mourinha. Portugalský kouč však má v tomto případě svědomí čisté a nefiguruje ve sváru, který údajně trvá již dlouhých osm let. Mezi kterými dvěma známi tvářemi to vře a proč je v těchto dnech opět požár na střeše?

Stačí se přesunout jen pár kilometrů dále na Etihad Stadium, městského rivala Rudých ďáblů. Citizens směle kráčí za titulem a již v sobotu o něm mohou rozhodnout právě na půdě United. Bude to ostře sledovaný duel plný emocí. Vraťme se ale k tomu, proč tamní kouč Pep Guardiola vede válku s hráčským agentem Minem Raiolou. Tedy, on ji nevede, spíše odolává útokům zkušeného obchodníka z hráči.

Spor se prý rozhořel již v roce 2010, kdy Guardiola vedl Barcelonu. Tehdy pro dobro a sázku na Messiho odstavil Zlatana Ibrahimoviče, hráčskou chloubu Raioly. Ten to katalánskému trenérovi nikdy neodpustil a často to mezi nimi vře. Nyní Guardiola tvrdí, že mu Raiola nabídl v lednu Pogbu a Mkhitaryana do svého kádru.

Zajímavé zjištění, když v nedávném rozhovoru označil Guardiolu za psa a zbabělce. Zkušený trenér řešil spor s hráčským agentem také v pátek na tiskové konferenci před derby a přemýšlel, proč mu Raiola hráče nabídl, když mu jinak nemůže přijít na jméno.

„Odpovím vám na to asi až další den. Dnes to dělat nebudu. Já tomu vlastně ani nerozumím, proč jsem v jeho očích tak… Ale víte co, já s ním souhlasím. Mým tajemstvím je fakt, že jsem zlý chlap a pořádný zbabělec,“ trousil ironicky Guardiola před novináři.

„Nikdy jsem s ním nemluvil o našem sporu, asi mu v žaludku leží stále to s Ibrou. Nechápu, proč mi pak v lednu nabídl Mkhitaryana a Pogbu. Proč cpe své svěřence někomu, jako mě. Máme dost peněz, abychom si Pogbu mohli dovolit, přestože je drahý. Je to výjimečný, špičkový hráč, ale rozhodli jsme se jej nezískat,“ uzavřel Guardiola otázky okolo přestupu těchto dvou hráčů a svém sporu s Raiolou.