Zůstanou Robben s Ribérym v Bayernu i příští sezonu? Ředitel klubu konečně promluvil!

Zůstanou Robben s Ribérym v Bayernu i příští sezonu? Ředitel klubu konečně promluvil!

Prakticky celou sezonu se ptáme, jaký osud čeká na hvězdné duo Bayernu Mnichov, kterému po této sezoně končí aktivní hráčská smlouva. I když naše spekulace vedly k mnoha závěrům, hlavní slovo si na samotný konec vzal výkonný ředitel Karl-Heinz Rummenigge, jenž se k celé situaci osobně vyjádřil. 

Bavorský klub o víkendu uspěl na hřišti Augsburgu (4:1), čímž se svým pronásledovatelům vzdálil na úctyhodných 20 bodů. Tento náskok Bayernu stačí k tomu, aby pošesté za sebou potvrdil triumf v nejvyšší německé soutěži.

Fanoušci věhlasného klubu už patrně pomalu začali s oslavami ze zisku titulu a nyní by mohli mít i další důvod k radosti. Novinka, s níž přichází Rummenigge, by měla znamenat, že křídelní opory Robben s Ribérym by se co nevidět měly dočkat nových smluv.

„Od doby, co jsou tady s námi, prokazují velkou chuť hrát fotbal. Společně jsme oslavili již mnoho úspěchů a já sám nevidím důvod, proč bychom v této spolupráci neměli pokračovat,“ prozradil šéf Bayernu.

„Už dříve jsme naznačili, že všechny důležité věci, jako jsou smlouvy, budeme řešit až nadejde ten správný čas. Důležité pro nás bylo vidět, jak hrají. A oba dva hrají stále prvotřídně, takže není co řešit,“ pokračoval.

Pokud je ze strany klubu tedy vše v pořádku, už zbývá jen vyladit to, jak se k situaci staví samotní hráči.

Ačkoliv chvíli poté, co Nizozemsko nepostoupilo na mistrovství světa, se čtyřiatřicetiletý Arjen Robben s reprezentační činností nadobro rozloučil, v profesionální kariéře by podobně jako jeho o rok starší kolega Franck Ribéry stále pokračoval.

„Kdybyste se mě teď zeptali, jak se cítím, odpověděl bych vám, že jsem více než fit. Rád bych pokračoval na té nejvyšší úrovni klidně další dva roky,“ uvedl Robben ve svém posledním rozhovoru.

 „Nikdo z nás netuší, co budoucnost přinese. Stát se může všechno, a proto se snažím každou chvíli co nejvíce užít. Jediná věc, na kterou momentálně myslím, je to, co přinese poslední měsíc sezony,“ dodal nizozemský křídelník.