Bavorský majstrštyk brzy skončí. S kolika trofejemi?

Bavorský majstrštyk brzy skončí. S kolika trofejemi?
BUNDESGÓLY JANA HRABÁLKA

Bayern je zase mistrem Německa, po šesté za sebou, celkově po dvacáté osmé. Nikoho to až tak nepřekvapí. Bayern si v Německu vydobyl svoji výsadní pozici a zdá se, že „jenom“ titul bude pro něj v této sezoně málo.

„Pracovali jsme na tom čtyřicet let a teď dlouhodobě sklízíme plody této tvrdé práce,“ řekl nedávno trochu s nádechem klišé klubový boss Uli Hoenes. Jemu i celému vedení klubu je nutno přiznat, že na cestě za šestým titulem se jim povedl jeden velký majstrštyk, abych byl „německy“ stylový. Ano, bylo jím angažování důchodce Juppa Heynckese po Carlu Ancelottim.

72 letý stratég přebíral tým s pětibodovou ztrátou na tehdy rozjetou Borussii Dortmund a slovo titul nechtěl ani slyšet. Nicméně pozvolna zvedl psychicky nahlodaný tým, brzy se vyšvihl na první pozici bundesligy a už ji nepustil. V krátké vánoční přestávce pronesl větu, která se mu nyní vrací. „Sezona se bude lámat v březnu a dubnu, vrcholit pak bude v květnu, na tento čas je třeba se dobře připravit,“ řekl Heynckes.

Resp. vrací se její obsah, její myšlenka. Bayern je na jaře tak suverénní, až z tou všech soupeřů mrazí. Nejen v bundeslize, ale i v Lize mistrů. Dvakrát si smlsl na Besiktasi Istanbul, v prvním čtvrtfinále vyhrál v Seville 2:1. Je mezi čtyřmi v Německém poháru (17. dubna hraje semifinále s Leverkusenem). Všechna tahle fakta ve spojení s osobou trenéra Heynckese vyvolávají ve fanoušcích Bayernu vzpomínky na jaro 2013. Právě před pěti lety totiž vyhrál Bayern tzv. Triple, tedy všechny soutěže, o nichž je řeč o pár řádků výš.

„Naším cílem je zisk německého titulu a pak se uvidí,“ řekl zhruba před měsícem pro KickerHeynckes. Ten čas „vidění“ právě nastává. Bayern čeká klíčový měsíc sezony, přesně, jak předpovídal a ladil tým zkušený kouč. Se současnou formou se může směle rovnat s Realem, Barcelonou i anglickými týmy, z nichž jeden bude mezi čtyřmi v Lize mistrů.

Kouzlo Juppa Heynckese vrcholí, ale také brzy skončí. Ať už s jedním, dvěma, či třemi trofejemi této sezony. „Uli to ví od prosince a nic se na tom nemění ani po titulu,“ potvrdil své odcházení kouč, který vyšperkoval Bayern k šestému titulu v řadě.