Doznání přímo z úst hrdiny letošního ročníku Premier League! Co stojí za vzestupem Salahovy zázračné formy?

Doznání přímo z úst hrdiny letošního ročníku Premier League! Co stojí za vzestupem Salahovy zázračné formy?

Kdybychom se na začátku každé sezony měli vsadit, kdo nás napříč celým ročníkem nejvíce ohromí, jméno Mohameda Salaha by asi vyslovil jen málokdo. Egyptský křídelník prožívá nejlepší období své kariéry a děje se to vůbec v nejtěžší ligové soutěži světa.

„Od prvního dne jsem věděl, že chci být něčím víc, než tím, za koho mě lidé měli, když jsem tu (v Premier League) poprvé působil. V Chelsea jsem nedostal potřebný prostor, a proto jsem se chtěl vrátit a dokázat všem, na co mám,“ vysvětloval pětadvacetiletý hráč svůj záměr vrátit se zpět.

Salah za Liverpool nastřílel již 45 gólů a připsal si i 13 asistencí. Tato čísla jsou natolik ohromující, až si vedení Chelsea a posléze i AS Řím musí klepat na čelo. Reds talentovaného hráče získali za „pouhých“ 37 milionů liber, přičemž jeho současná cenovka je minimálně už třikrát vyšší.

„Můžete vidět rozdíl mezi tím, kým jsem byl před několika lety, a tím, kým jsem teď. Každý rok, každý měsíc, každý den se snažím na sobě pracovat, najít své slabiny a ty postupně vyladit. Stále toužím být lepším fotbalistou i lepším člověkem,“ poodhalil stanici Sky Sports své ambice.

„Můžete si povšimnout, že i můj pohyb společně s tvarem mého těla je jiný než dříve. Moje koncovka je lepší, na hřišti se cítím mnohem lépe, hraji s větší volností a stále se zdokonaluji. Každý úspěch začíná v mysli a právě toto mě motivovalo při přestupu do AS Řím s ohledem na to, že se jednoho dne vrátím,“ pokračoval.

Liverpool nyní bojuje o jedinou možnou trofej v sezoně, zato se jedná (po triumfu v domácí lize) o tu nejprestižnější. Na svěřence trenéra Kloppa čeká v semifinále Ligy mistrů odvetné utkání právě s AS Řím, a pokud jej zvládnou, pak ve finále vyzvou lepšího z dvojice Real Madrid/Bayern Mnichov.

„Domnívám se, a to bez ohledu na to, jak tato sezona dopadne, že za sebou máme celkem úspěšný ročník. Stále máme šanci skončit druzí nebo třetí v Premier League a v Lize mistrů můžeme dojít až do finále,“ pravil Salah.

„Jsem vděčný za to, jakým směrem se tento tým vydává. Všichni jsme si tu velmi blízcí, hrajeme stylem, který mi naprosto vyhovuje, a díky svým spoluhráčům se cítím v klubu chtěný, za což jsem jim strašně vděčný. Nikdy jim ani fanouškům nezapomenu to, jak moc mě tu podporují,“ dodal.