Ancelotti odmítl nabídku italské reprezentace. Má namířeno do Anglie?

Ancelotti odmítl nabídku italské reprezentace. Má namířeno do Anglie?

Zkušený trenér Carlo Ancelotti odmítl velmi lákavou nabídku italského národnímu týmu, kterému se nepovedlo kvalifikovat na nadcházející mistrovství světa. Důvod je prostý, on sám by rád opět vedl tým na klubové úrovni a jisté nabídky už se rýsují...

Osmapadesátiletý stratég se během víkendu setkal s oficiálními zástupci Italské fotbalové federace, jejichž záměrem bylo najít schopného kormidelníka nyní už spíše potápějící se lodi.

Ancelotti si od konce září užívá vynucené volno, které dostal po odvolání z funkce u německého giganta Bayernu Mnichov. Od té doby bylo jeho jméno spojováno hned s několika kluby, ovšem jednalo se spíše o nepotvrzené spekulace, k nimž nevedly žádné oficiální stopy.

Nyní se situace začíná mnohem více vyjasňovat, neboť sám trenér již potvrdil, že trénovat reprezentaci není jeho cílem. Pokud se s ním tedy v brzké době setkáme znova, bude to jenom na klubové úrovni.

Vzhledem k informacím týkajícím se odmítnutí role hlavního kouče národního týmu, zbystřily hned dva anglické kluby, a to konkrétně Arsenal a Chelsea. Zatímco u jednoho už je více než jisté, že v létě bude shánět nového lodivoda, u druhého se ještě polemizuje.

Dle informací přímo z centra Londýna jsou zástupci Arsenalu ochotni vyjít vstříc Ancelottiho platovým podmínkám a zajistí mu i nějakou slušnou finanční injekci na přebudování týmu podle vlastních představ. Jak se k situaci ale staví samotný trenér, to zatím nevíme, proto budeme celou situaci i nadále monitorovat.