Celta Vigo a San Sebastian jsou blízko sestupu z Primera División

Celta Vigo sice ve 36. kole na domácím hřišti porazila Betis 2:1, ale stejně jako San Sebastian se jí šance na záchranu zmenšila. Levante i Bilbao totiž také dokázali své zápasy přetavit ve vítězství a dvě kola před koncem tak sestupem ohrožené kluby ztrácejí na sedmnácté Bilbao s Betisem čtyři body.

Předposlední Celta Vigo dokázala na svém hřišti porazit Betis a využila tak výhodu jednoho muže v poli, kterou měla prakticky polovinu zápasu, když se na konci prvního poločasu nechal vyloučit hostující Capi. Betis šel v zápase do vedení, ve třicáté minutě se z bezprostřední blízkosti dokázal prosadit Pinho.

Domácí Celta vyrovnala ještě před přestávkou. Ve 42. minutě napřáhl z velké dálky Gustavo Lopéz a brankář Betisu neměl na jeho prudkou střel do pravého horního rohu nárok. Domácí v závěru vrhli všechny síly do útoku a nakonec se mohli radovat z vítězství. V nastaveném čase proměnil pokutový kop Baiano, který tak uchoval domácím šanci na záchranu.

San Sebastian, který měl v tabulce na osmnácté příčce před nedělním večerem na Celtu Vigo náskok tří bodů, prohrál na hřišti Osasuny 0:2, když nezvládl pasáž zápasu mezi 25. a 35. minutou hry. Z prakticky totožného místa na malém vápně se dokázali prosadit domácí David Lopez s Nekúnamem a Osasuna vedla z ničeho nic o dva góly.

Druhý poločas měl i nádale podobný scénář. Hosté se tlačili do zakončení, a i když svého soupeře přestříleli, ani jednou z patnácti pokusů se nedokázali trefit mezi tři tyče branky Osasuny!

Bilbao porazilo doma Mallorcu 1:0, ve vyrovnaném střetnutí nakonec rozhodla 64. minuta, ve které proměnil pokutový kop domácí Urzaiz. Bilbao si vítězství v závěru zápasu pohlídalo a přiblížilo se záchraně v Primera Division.

Podobný úspěch si připsalo i Levante. To zvítězilo na hřišti desátého Santanderu 3:2 a na sestupové příčky má nyní náskok už šesti bodů. Jako první se v utkání ve dvanácté minutě prosadil hostující Ettien. Santander vyrovnal po půlhodině hry, po centru Alvareze zamířil přesně hlavou Nikola Žigič.

Ve 38. už ale zase vedli hosté, z jedenácti metrů se pravou nohou trefil Riga Mustapha. Ten přidal sedmnáct minut před koncem pojistku v podobě třetího gólu, když parádně trefil levý horní růžek branky Santanderu. Domácí už stihli pouze snížit, v 78. minutě se z branky mohl radovat Felipe Melo.

Souboj mužstev ze středu tabulky mezi Huelvou a Espanyolem mnoho šancí nepřinesl. Útočný fotbal se začal hrát až ve druhém poločase po vyloučení domácího Merina v 76. minutě. Početní výhodu využili hosté už po šesti minutách, za obranu si zaběhl Tamudo a chlodnokrevně zajistil svému týmu vítězství 1:0.

Dvě branky kanonýra Torrese rozhodly o vítězství Atlética Madrid na hřišti posledního a již jistě sestupujícího Gimnástica. V prvním poločase poslal svůj tým do vedení už v jedenácté minutě, ve druhé půli pojistil výhru úspěšně proměněnou penaltou. Atlético se ziskem tří bodů posunulo na šestou příčku zaručující start v Poháru UEFA v příští sezoně.

Hráči Sevilly dál bojují se španělskými giganty Barcelonou a Realem Madrid o ligový titul. V závěrečných minutách utkání s pátou Zaragozou vybojovali vítězství 3:1 a na oba slavné kluby ztrácejí dvě kola před koncem dva body. Důležitou výhru letošnímu vítězi Poháru UEFA zajistil v 83. minutě Keržakov, v nastavení pak přidal třetí gól Kanoute.

Výsledky - 36. kolo:

Bilbao - Mallorca 1:0 (65. Urzaiz z pen.)
Huelva - Espaňol Barcelona 0:1 (82. Tamudo)
Pamplona - San Sebastian 2:0 (26. Lopez, 33. Nekúnam)
Santander - Levante 2:3 (33. Žigič, 78. Melo - 38. a 73. Riga, 12. Ettien)
Vigo - Betis Sevilla 2:1 (42. López, 90.+5 Baiano z pen. - 31. Robert)
Gimnástico - Atlético Madrid 0:2 (11. a 55. z pen. Torres)
FC Sevilla - Zaragoza 3:1 (26. Fabiano, 82. Keržakov, 90.+5 Kanoute - 76. Alves vlastní)

[ 27. 5. 2007 - eFotbal.cz | Foto: Reuters ]