Csaplár u Litavky nehodlá řešit geometrické tvary a být ve stresu: Mě baví budovat a tvořit, ne bořit

Csaplár u Litavky nehodlá řešit geometrické tvary a být ve stresu:  Mě baví budovat a tvořit, ne bořit

Příbram se vrací na tuzemskou prvoligovou mapou a spolu s ní také všem dobře známý trenérský odborník Josef Csaplár, jenž má za sebou minulost ve Slavii, Viktorii Žižkov či Slovanu Liberec.

Starkův tým sídlící u řeky Litavky se ve druhé nejvyšší soutěži neprezentoval špatným fotbalem a společně s Opavou zaťukal na prvoligová vrata zaslouženě. Kouč ze své cesty nehodlá ustupovat ani mezi elitou...

"Neumím dělat výsledky tím, že budu kazit fotbal. My chceme hrát aktivně, jak jsme zvyklí. Téměř všude mi to přinášelo úspěchy herní, výsledkové i ekonomické. Já si neumím představit, že bych hrál jiný fotbal, já ho ani neumím a nechci hrát. Já vždycky chci, aby mě to bavilo. A ne být ve stresu a řešit geometrické tvary, jak soupeři zbourat jeho hru. Mě baví budovat a tvořit, ne bořit," pronesl na tiskové konferenci šéf Nitrianského, Grajciara, Skácela, Slepičky či Rezka.

Příbramští půjdou do ligy po povzbudivé remíze s bundesligovým Werderem Brémy, za který hrají i dva čeští reprezentanti Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie. "Z naší strany to vypadalo až podezřele dobře, ale v poločase jsem klukům říkal, že jsme zralí na vyměnění trenek. Druhý poločas už byl z pohledu odvahy úplně jiný. Já nerozlišuji, jestli hrajeme proti AC Milán jako vítězi Ligy mistrů, nebo jestli přijedou Teplice. Ať hrajete proti komukoli, tak byste se měl prosadit vlastní hrou," pokračoval šéf příbramské lavičky.

Z důležitých hráčů odešel pouze Tomáš Zápotočný, jenž se přesunul do asistentské pozice. Zmizet může i mladičký útočník Karsten Ayong, jenž je v těchto dnech testován Sheffieldem United. "Chtěl jsem, aby zůstalo jádro týmu, které si postup vybojovalo. A doplnili jsme to jen na jednotlivých postech. A stále je dost času někoho přivést, kdyby bylo potřeba," uzavřel pozitivně naladěný Csaplár, jehož soubor přivítá Skláře před domácím publikem v sobotu od 17:00.