Slavia jasně vyhrála v Olomouci, Bohemka hubeně porazila Slovácko

Úvodní kolo FORTUNA:LIGY zvládli fotbalisté Bohemians Praha po výsledkové stránce skvěle, po té herní už to však bylo horší. Slavia vyhrála s přehledem na půdě Olomouce poměrem 3:0.

Klokany z Ďolíčku poslal do vedení v 10. minutě kapitán týmu Josef Jindřišek, jenž byl mezi mladými hráči naplněnými týmy Bohemky a Slovácka v sedmatřiceti letech suverénně nejstarším hráčem na hřišti. Ve 40. minutě fauloval hostující Janošek a z následné penalty zvýšil na 2:0 Mašek.

V 76. minutě byl faulován v pokutovém území Bohemky Juroška a Slovácko tedy kopalo penaltu také. Pokutový kop s přehledem proměnil Vlastimil Daníček. V závěru zápasu Slovácko tlačilo na vyrovnání, Bohemce se však podařilo stav utkání udržet a důležité tři body tedy zůstávají v Ďolíčku.

V zápase Olomouce se Slavií skončila hned první velká šance gólem. Ve 21. minutě brankář Buchta vyrazil střelju Tomáše Součka, s dorážkou Stanislava Tecla už si však neporadil a Slavie vedla 1:0. O necelých deset minut později zvýšil na 2:0 líbivou střelou z dálky Miroslav Stoch a domácí už věděli, že dnes to bude se ziskem bodů těžké.

Poslední hřebík do rakve Sigmy zatloukli hráči Slavie v 74. minutě, když se po centru na zadní tyč nemýlila nová posila "Sešívaných", Vladimír Coufal.

FORTUNA:LIGA, 1. kolo

Bohemians Praha - Slovácko 2:1 (2:0)
Branky: 10. Jindřišek, 40. Mašek (pen.) - 77. Daníček (pen.)
Sestava Bohemians: Fryšták – Dostál, Šmíd, Bederka, Bartek – Reiter (71. Záviška), Jindřišek, Hašek, Vaníček (77. Švec) – Mašek, Juliš (67. Kabajev)
Sestava Slovácko: Daněk – Juroška, Hofmann, Krejčí, Reinberk – Janošek (46. Havlík), Daníček – Navrátil, Machalík (35. Sadílek), Petr – Kuchta (83. Kubala)