Explzeňský Chrien opouští Benfiku. Portugalskou ligu ovšem nikoliv

Explzeňský Chrien opouští Benfiku. Portugalskou ligu ovšem nikoliv

Dvaadvacetiletý slovenský záložník Martin Chrien už je součástí Benfiky Lisabon více než rok, v kádru Orlů z hlavního města Portugalska se však neprosadil a v nejvyšší portugalské soutěži má odehraných jen 19 minut čistého času.

A jak vyšlo na serveru abola.pt, bývalý hráč Banské Bystrice, Českých Budějovic, Zbrojovky Brno, Ružomberoku a Viktorie Plzeň se navíc v Lisabonu neprosadí ani ve stávajícím ročníku.

Šestatřicetinásobný šampion Portugalska odeslal mladého středopolaře, který za něj dosud hrál pouze v rezervě, na hostování a na někdejšího mládežnického reprezentanta našich východních sousedů čeká etapa v Santa Claře.

Santa Clara, kterou v minulosti prošel i známý portugalský útočník Pauleta, je nováčkem Primeira Ligy, který v prvním kole prohrál na půdě Marítima. V dalším duelu se utká v neděli před domácím publikem se Sportingem Braga.

Že by si explzeňský hráč připsal svůj druhý soutěžní start v portugalské lize? Záležet bude na kouči Clube Desportivo Joao Henriquesovi, jenž ve zmíněném úvodním utkání Primeira Ligy použil hned šest záložníků.