Hazardův otec se v belgickém tisku rozpovídal o budoucnosti Edena v Realu

Hazardův otec se v belgickém tisku rozpovídal o budoucnosti Edena v Realu

Poměrně nezvykle poskytl médiím rozhovor jeden z rodičů elitních hráčů Premier League. Otec Edena Hazarda Thierry Hazard se rozpovídal pro belgický deník Hiet Nieuwsblad, mimo jiné mluvil i o tom, proč letos Hazard neodešel do Realu Madrid a zda tam někdy skončí. Real Madrid si Hazarda vytyčil jako náhradu za Ronalda, s přestupu však sešlo a pravděpodobně do konce srpna dotažen nebude.

„Nemůžu říct, proč to s Realem nevyšlo. Ne, protože bych nechtěl, ale protože to prostě nevím. Možná je součást jejich filozofie to, že dávají šanci mladým hráčům. Nevím. Edenovi zbývají ze smlouvy ještě dva roky, do Realu asi nikdy nepůjde, bylo by to jiné, kdyby je trénoval Zidane, s tím má Eden skvělý vztah,“ prohlásil otec Edena Hazarda Thierry pro Hiet Nieuwsblad.

Eden není jediným dítětem Thierryho Hazarda, který prošel Chelsea. Loni v létě totiž s klubem podepsal smlouvu Kylian Hazard, který však po sezóně odešel na volný přestup a nyní si hledá angažmá. Na testech byl v nizozemském VVV, tam prý však neuspěl. O poznání známější než Kylian je Thorgan Hazard, který byl v Chelsea mezi lety 2012 a 2015, za klub však nenastoupil do jediného ligového zápasu.

Od roku 2014 obléká Thorgan Hazard dres Borussie Mönchengladbach. Eden Hazard je bezpochyby nejúspěšnějším ze tří bratrů a od roku 2012 si v dresu Chelsea připsal 302 soutěžních startů, ve kterých vstřelil 89 ligových gólů. S klubem vyhrál dvakrát Premier League a jednou Evropskou ligu. Letos navíc Hazard dovedl jako kapitán Belgii k bronzovým medailín na mistrovství světa.