Ředitel Den Haagu o Necidovi: Hodně mu věříme, před brankou soupeře umí být rozdílovým hráčem

Ředitel Den Haagu o Necidovi: Hodně mu věříme, před brankou soupeře umí být rozdílovým hráčem

Nizozemský celek ADO Den Haag se v úterý pochlubil dvěma novými akvizicemi, s tím, že jednou z nich byl devětadvacetiletý útočník Tomáš Necid, jenž přišel do Eredivisie jakožto volný hráč po předčasném ukončení smlouvy v tureckém Bursasporu.

"Tomáš byl vždy na vrcholu našeho seznamu. Před několika měsíci jsme byli v kontaktu, ale kvůli smlouvě s Bursasporem to bylo složité. Po jejím ukončení jsme udělali další pokus. Dveře se otevřely a jsme rádi, že jsme se domluvili," citoval web idnes.cz slova klubového ředitele Jeffreyho van Ase.

Den Haag vstoupil do nejvyšší nizozemské soutěže jednou výhrou a dvěma porážkami. Bude se potřebovat zvednout a právě bývalý kanonýr Slavie, CSKA Moskva, Zwolle či Paoku Soluň by k tomu měl pomoci. Alespoň tedy podle představ vedení Den Haagu...

"Tomáš umí podržet míč a před soupeřovou brankou být rozdílovým hráčem. Dlouho jsme ho sledovali a hodně mu věříme," doplnil funkcionář Van As.

Necid se ocitl v zemi tulipánů opět po třech letech. V PEC Zwolle prožil nejgólovější etapu své profesionální kariéru, když se trefil v ligové sezoně čtrnáctkrát.

Za aktuálně dvanáctý Den Haag, který byl založen ve stejném roce jako Bohemians 1905 a své domácí zápasy hraje na Cars Jeans Stadionu pro 15 tisíc diváků, může debutovat v sobotu 1. září na půdě devátého Excelsioru. Hned po reprezentační pauze pak ADO přivítá obhájce PSV Eindhoven. To by mohla být domácí premiéra jako hrom.