Juhara čeká nová ligová soutěž, ve které se potká s Rabušicem, Střeštíkem či Benešem

Juhara čeká nová ligová soutěž, ve které se potká s Rabušicem, Střeštíkem či Benešem

Slovenský univerzál Martin Juhar, který je považován za fotbalového cestovatele, má před sebou nové dobrodružství v maďarské soutěži, kterou mimo jiné hraje například Marek Střeštík, Michael Rabušic či Vít Beneš.

Upsal se totiž tamnímu klubu DVTK Diósgyör, který je po šesti kolech na deváté pozici s jednou výhrou, dvěma remízami a třemi prohrami. "Jsem rád, že mohu být hráčem DVTK. Zdejší stadion je překrásný, i prázdná aréna mě okouzlila a na internetu jsem viděl, že fanoušci jsou vášniví. Jsem z Košic, ale už sedm let jsem působil v české a polské lize, proto nemám přehled o maďarské soutěži. V poslední době jsem ale slyšel hodně pozitiv," prozradil na webu sport.sk bývalý hráč obou slavných pražských "S".

Kde vidí v sestavě španělského trenéra Fernanda své místo? "Cítím se dobře na obou stranách hřiště, ale když se trenér rozhodne, že mě bude stavět na post levého obránce, své místo zastanu a budu se snažit odevzdat co nejlepší výkon ve prospěch DVTK," pokračoval někdejší hráč Zlatých Moravcí, Zwickau, Nieciezczy či Zbrojovky Brno.

S čerstvým podpisem je spokojeno i vedení Diósgyöru. "Martina jsme sledovali už déle, jen nám trvalo déle jednání. Očekáváme od něj, aby na levém kraji záložní řady či obrany ukázal své schopnosti. Má výbornou levačku, dobře kope přímé kopy. Jsem přesvědčen, že vyřeší naše trable na levé straně," nechal se slyšet sportovní ředitel József Tajti, jehož slova vyšla na sport.sk.