Je Rabiot skvělou posilou nebo velkou chybou? V Barceloně už mají jasno!

Je Rabiot skvělou posilou nebo velkou chybou? V Barceloně už mají jasno!

Již delší dobu se spekuluje o zájmu Barcelony o francouzské záložníka z PSG, Adriena Rabiota. Rabiot může být pro Barcelonu skvělou posilou, vždyť ho vychvaloval i sám legendární Xavi. Španělská média však poukazují na fakt, že Rabiot je poněkud výstřední a může kabinu Barcelony rozložit do základů. Není také žádné tajemství, že se nemá příliš v lásce s krajanem Ousmane Dembélém, jenž v katalánském velkoklubu působí.

Barcelona usilovala o Frenkieho de Jonga, Ajax však všechny nabídky jasně odmítl a Katalánci se tedy pravděpodpobně zaměří právě na zisk Rabiota. Podle serveru Goal.com jim k tomu bude stačit rovných 50 milionů eur. „Technicky se jedná o skvělého hráče, bylo by výborné, kdybychom ho získali. Myslím, že do zálohy by zapadal výtečně,“ pěl na adresu Rabiota nedotknutelný Xavi.

Asi nejvíc kontroverzní Rabiotovo rozhodnutí přišlo nedávno. Rabiot se nevešel do 23-členné nominace Francie na mistrovství světa, byl však jedním z prvních náhradníků, kteří měli s týmem odletět do Ruska a čekat na příležitost v případě zranění některého z "vybraných" hráčů. Rabiot však v mailu Deschampsovi napsal, že o to nemá zájem a radši zůstane doma. To se ve francouzských médiích setkalo s velkou vlnou nevole a někteří dokonce volali po tom, aby už Rabiot nebyl do francouzské reprezentace obsazen nikdy.

Právě kvůli těmto občasným aférám může Barcelonu příchod Rabiota ještě hodně mrzet. Dohromady odehrál tento záložník za PSG od roku 2012 rovných 137 ligových zápasů, ve kterých vstřelil 12 gólů. Kromě hostování v Toulouse z roku 2012 odehrál Rabiot celou kariéru za PSG, v jehož mládežnických strukturách působí tento třiadvacetiletý Francouz už od roku 2010.