Zlámal si užívá vlády nad Skotskem: Takovou sérii zažívám poprvé v životě

Zlámal si užívá vlády nad Skotskem: Takovou sérii zažívám poprvé v životě

Pátá zahraniční mise zastihla Zdeňka Zlámala ve výtečné formě. Se svým klubem Heart of Midlothian zatím nezná nic jiného, než vítězství a zaslouženě se tak vyhřívá na čele skotské Premiership.

Poté, co se dvaatřicetiletý strážce svatyně s pestrou klubovou minulostí postavil mezi tři tyče Hearts, připsal si devět výher z devíti startů, pětkrát udržel čisté konto a dohromady inkasoval pouhé čtyři branky.

"V první řadě bych chtěl říct, že to není jen o mně. Jsme dobří jako tým. Každý zápas se někomu zadaří, třeba teď naposledy Naismith dal hattrick. Nemáme jen jednu individualitu, ale vede se všem, a to je důvod, že se nám tak zatím daří.," uvedl v interview pro sport.cz bývalý gólman obou slavných "S", jenž se na ostrovy odebral ze Zlína.

Tak skvělou šňůru zažívá premiérově. "O tom jsem se právě bavil s klukama ze šatny. Po třech zápasech jsem vždycky měl jeden bod a spíš jsem měl starosti ohledně záchrany, takže takovou sérii zažívám poprvé v životě a užívám si to. Je to hodně příjemný, ale i zavazující, protože v ní chceme pokračovat," doplnil zkušený brankář.

Hráč z Tynecastle Parku byl i u skalpu mistrovského Celtiku. "Když hrajeme doma, tak všichni cítíme až neuvěřitelnou sílu od fanoušků. Myslím, že pro každého soupeře bude velmi těžké u nás bodovat. Na naše domácí duely chodí sedmnáct, osmnáct tisíc lidí, kteří dokážou vytvořit atmosféru jako blázen," pochvaloval si sportem.cz citovaný brankář, jenž se za pár měsíců dočká v týmu Davida Vaněčka.

Toho uchvátila i mentalita klubu, kterou v Edinburgu nastavila sedmdesátiletá majitelka Anna Budge. "Při obědě k nám třeba přisedne a ptá se na rodinu apod. Takovou lidskost a přátelskou atmosféru oceňuji. Klub také například každé tři týdny pořádá pro fanoušky akce, kterých se účastníme, kupříkladu Family Day. Kultura klubu je úžasná. Přirovnal bych to třeba k Bohemce. Rodina je šťastná. Malej se začíná učit anglicky, už ho připravuji na to, že půjde do školky. Edinburgh je krásný město, takže jsme se tu usadili velmi rychle," uzavřel na webu sport.cz bývalý hráč Cádizu, Bari, Alanyasporu Udinese či Liberce, na jehož rozcvičku se chodí dívat řada skotských fanoušků.