Stále hladový Terry z Championship do Premier League? Ano, ale té ruské...

Stále hladový Terry z Championship do Premier League? Ano, ale té ruské...

Bývalý kapitán Chelsea či Aston Villy John Terry si ještě prodloužil svou úspěšnou kariéru a poprvé si zahraje mimo ostrovy. Sedmatřicetiletého stopera čeká výzva v podobě Spartaku Moskva, se kterým se dohodl na zatím nespecifikovaném kontraktu, byť některé zdroje píší až o dvouleté smlouvě.

"Pořád jsem hladový po fotbale," objasnil své kroky někdejší reprezentant Albionu, který obdržel v létě čtyři nabídky a nakonec si vybral tu z ruské Premier League.

Spartak, který je v tabulce po šesti kolech na průběžné druhém příčce bez prohry a v Evropské lize má před sebou souboje s Glasgow Rangers, Villarrealem a Rapidem Vídeň (ty však proběhnou bez Terryho, neboť soupiska už je uzavřena), si ho proklepl na zdravotní prohlídce na římské klinice.

Velezkušený obránce už pak pózoval v klubovém muzeu přímo v Moskvě. "Velmi důležitý host, kdo to asi může být?," mlžila na svých sociálních sítích slavná moskevská značka, která nedávno prodala Quincy Promese do Sevilly.

Pětinásobného šampiona anglické Premier League povede na ruské půdě Ital Massimo Carrera, jenž před šesti lety vedl chvíli Juventus Turín. V kabině se pak potká například s braziským kanonýrem Luizem Adrianem, který v minulosti zářil v barvách Šachtaru Doněck a do Moskvy se přesunul z nepodařeného angažmá v AC Milán.

Pakliže se vše stihne, Terry by mohl debutovat v Odkrytie Areně pro více než 45 tisíc diváků v nedělním utkání proti Akhmatu Grozny.