Olomouci se zázrak nepovedl, Sevilla jasně postoupila. Vydra se prvně trefil za Burnley

Pouť Olomouce pohárovou Evropou skončila před branami základní skupiny Evropské ligy. V posledním předkole soutěže totiž Hanáci nestačili na španělskou Sevillu s Tomášem Vaclíkem v brance, které po domácí porážce 0:1 podlehli i venku poměrem 0:3. Útočník Matěj Vydra dal premiérový gól za Burnley, ale k postupu nakonec nepomohl. Naopak slaví Michael Lüftner s Kodaní, záložník Bordeuax Jaroslav Plašil a středopolař Trnavy Jakub Rada.

Sevilla nakročila za postupem již v Olomouci, kde sice nebyla lepším týmem, ale zato efektivnějším. V Andalusii už to byla ale úplně jiný duel. Španělský celek ukázal, proč je nejúspěšnějším týmem soutěže a o postupu rozhodl již v první půlhodině. Nejprve se ve 21. minutě prosadil tvrdou ranou Gonalons, aby se za pár minut do vlastní sítě nešťastně trefil Nešpor. Po změně stran přidal ranou k tyči třetí branku domácích Ben Yedder a bylo vymalováno.

Vydra se dočkal premiérového startu za anglický tým, když šel na hřiště v 65. minutě a hned byl hodně vidět. Čtyři minuty před koncem se pak z dorážky dokázal prosadit a vyrovnat na 1:1. Vzhledem k porážce z prvního duelu však slavil Olympiakos.

První postup do základní skupiny evropských pohárů slaví Trnava, která pod vedením kouče Radoslava Látala dokázala v posledním předkole slovinskou Olimpiji Lublaň. Slovenský celek nejprve vyhrál na půdě soupeře 2:0, takže v domácím prostředí mu stačila remíza 1:1.

Dál jde i Bordeaux s Jaroslavem Plašilem, které porazilo Gent 2:0 a po bezbrankové remíze z prvního duelu se těší na základní skupinu. Senzační postup vydřelo Dudelange, když zvítězilo na půdě Kluže 3:2 a po domácím vítězství 2:0 jde lucemburský celek nečekaně dál. Naopak překvapivý konec musí překousnout v Basileji, která prohrála na půdě Apollonu Limassol 0:1, což kyperskému týmu po porážce 2:3 ze Švýcarska stačilo.

Odvetné utkání 4. předkola Evropské ligy:

FC Sevilla - Sigma Olomouc 3:0 (2:0)

Branky: 21. Gonalons, 26. vlastní Nešpor, 75. Ben Yedder. Rozhodčí: Kovács - Marinescu, Artene (všichni Rum.). ŽK: Banega. Diváci: 41.000. První zápas: 1:0, postoupila Sevilla.

Sevilla: Vaclík - Gomez, Carrico, Gnagnon - Vidal, Banega (68. Mesa), Gonalons, Arana - Vázquez (79. Muriel), Silva (65. Ben Yedder), Nolito. Trenér: Machín.

Olomouce: Buchta - Sladký, Kotouč, Polom, Vepřek - Kalvach (60. Hála) - Zahradníček, Plšek (58. Texl), Houska, Falta (70. Dvořák) - Nešpor. Trenér: Jílek.

Mistrovská část:

Škendija Tetovo - Rosenborg Trondheim 0:2 (0:0), první zápas: 1:3, postoupil Rosenborg; Trnava - Olimpija Lublaň 1:1 (1:1), první zápas: 2:0, postoupila Trnava, Celtic Glasgow - Süduva Marijampole 3:0 (1:0), první zápas: 1:1, postoupil Celtic, Ludogorec Razgrad - Torpedo Kutaisi 4:0 (2:0), první zápas: 1:0, postoupil Ludogorec; Karabach - Šeriff Tiraspol 3:0 (2:0), první zápas: 0:1, postoupil Karabach; Kluž - F91 Dudelange 2:3 (0:0), první zápas: 0:2, postoupilo Dudelange; Midtjylland - Malmö 0:2 (0:1), první zápas: 2:2, postoupilo Malmö.

Nemistrovská část:

Besiktas Istanbul - Partizan Bělehrad 3:0 (2:0), první zápas: 1:1, postoupil Besiktas; Bröndby Kodaň - Genk 2:4 (1:2), první zápas: 2:5, postoupil Genk; FCSB - Rapid Vídeň 2:1 (2:0), první zápas: 1:3, postoupil Rapid; Burnley - Olympiakos Pireus 1:1 (0:0), první zápas: 1:3, postoupil Olympiakos; Bordeaux - Gent 2:0 (1:0), první zápas: 0:0, postoupilo Bordeaux, Lipsko - Luhansk 3:2 (1:1), první zápas: 0:0, postoupilo Lipsko; FC Kodaň - Bergamo 0:0 po prodl., na pen. 4:3, první zápas: 0:0, postoupila Kodaň; Molde - Petrohrad 2:1 (0:1), první zápas: 1:3, postoupil Petrohrad; Apollon Limassol - Basilej 1:0 (0:0), první zápas: 2:3, postoupil Apollon; Maccabi Tel Aviv - Sarpsborg 2:1 (0:0), první zápas: 1:3, postoupil Sarpsborg.