Van Persie je znovu při chuti. V Eredivisii zářil v poslední době ze všech nejvíce

Van Persie je znovu při chuti. V Eredivisii zářil v poslední době ze všech nejvíce

Ačkoliv zahájil Feyenoord Rotterdam nový ročník Eredivisie překvapivou porážkou na hřišti De Graafschapu a v oné době byl z Evropských pohárů vyřazen ještě senzačněji Trenčínem, aktuálně už je forma patnáctinásobného šampiona Nizozemska výborná.

Tým mladého trenéra Giovanniho van Bronckhorsta, který výběr vede již tři a čtvrt roku, vyhrál poslední tři ligové zápasy s Excelsiorem, Heerenveenem i Bredou a u toho nastřílel 10 branek.

S formou celého klubu vyrostla i výkonnost jednoho z lídrů kabiny Robina van Persieho, jenž tento týden obdržel ocenění pro Nejlepšího hráče nizozemské nejvyšší soutěže za měsíc srpen.

Pětatřicetiletý snajpr s minulostí v Arsenalu, Manchesteru United a Fenerbahce Istanbul vstřelil ve čtyřech zápasech čtyři branky a další dvě trefy pak svým kolegům připravil, což znamená, že byl u více než polovině gólů svého nynějšího chlebodárce. Na to vše potřeboval jen 5 střel na branku a 26 doteků v soupeřově šestnáctce.

Mistr Premier League z roku 2013, jenž stále nemá v domácí sbírce primát z Eredivisie, byl produktivní již v odvetné části minulé sezony 2017/2018. Tehdy přetavil čtyři starty v základní sestavě a 403 poskytnutých minut v pět branek. Jak tomu asi bude v právě probíhajícím ročníku s mnohem větší důvěrou a s tím spojeným výraznějším vytížením?

Střelecké tabulce zatím vládne šestigólový El Khayati z Den Haagu a stejně branek jako Van Persie mají i Huntelaar, Peterson a Fran Sol, nicméně funkční veterán by se o status nejlepšího kanonýra klidně mohl poprat. Více o jeho fazóně napoví nedělní odpoledne a těžký výjezd na půdu čtvrtého Alkmaaru.

P.S.: Talentem měsíce byl vyhlášen dvacetiletý útočník ve službách PSV Eindhoven Steven Bergwijn, jenž se stejně jako Persie zapsal do střelecké listiny čtyřikrát a na to vše potřeboval deset střel na branku.