Ibrahimovičův 500. gól v kariéře? Úchvatný!

OBSAHUJE VIDEO

Když už, tak stylově. Tímto heslem se švédský kanonýr Zlatan Ibrahimovič řídí celou kariéru a nejinak tomu bylo při jeho 500. gólu v bohaté kariéře. V sobotním duelu zámořské MLS mírnil v dresu Los Angeles porážku z půdy Toronta 3:5 akrobatickým karate kopem.

Z aktivních hráčů metu pěti set branek pokořili pouze Cristiano Ronaldo s Lionelem Messim. „Ibra“ se k nim připojil krátce před koncem prvního poločasu, když snižoval na 1:3. Po centru ze středu hřiště se musel rodák z Malmö obracet a ve výskoku zasáhl míč v během otočky chodidlem. Parádní představení, které jeho pověsti nezůstalo nic dlužno.

„Něco takového se nedá naplánovat. Já se jen snažil dostat míč do branky. Jsem rád, že fanoušci v Torontu mohli zažít něco, co ještě neviděli. Prohrát je samozřejmě mrzuté, ale je fajn, že Toronto zůstane navždy obětí mé 500. branky," prohlásil po utkání.

Do Los Angeles přišel v březnu z Manchesteru United a za tu dobu stihl v 17 zápasech nasázet soupeřům 17 branek. Po štacích v Paris St. Germain, AC Milán, Barceloně, Interu Milán, Juventusu, Ajaxu Amsterodam a Malmö rozdává fotbalovou radost na další adrese.

Ani ibrahimovičovy branky však nepomáhají. Galaxy nevyhráli sedmý zápas v řadě a hrozí jim, že se neprobojují do play off.