Real, Barca nebo United? Supertalent Ajaxu si může vybírat

Real, Barca nebo United? Supertalent Ajaxu si může vybírat

Jedenadvacetiletý záložník Ajaxu Amsterdam Frankie de Jong je v kurzu. O služby talentovaného hráče se přetahují přední evropské velkokluby v čele s Realem Madrid a Barcelonou. Jisté je, že si zástupci nizozemského celku pořádně namastí kapsu. Otázka je o kolik a kam nakonec mladík zamíří.

Jedním z hlavním adeptů na příchod De Jonga je španělský Real Madrid. Ten podle deníku De Telegraaf nabízí 80 milionů eur. Zástupci bílého baletu v něm vidí nástupce Luky Modriče, který sice v týdnu ovládl anketu FIFA pro nejlepšího hráče roku, ale zároveň už není nejmladší, a navíc se mluví o jeho zaječích úmyslech. Zájem mají italské kluby v čele s Interem Milán…

Napilno mají i v Barceloně. Sám De Jong by si za katalánský celek moc rád zahrál, protože je velkým fanouškem Lionela Messiho. K tomu se ovšem nejprve musí dohodnout kluby na případném odstupném, což je zatím v nedohlednu. Navíc rodák z Arkelu podává v posledních týdnech výborné výkony, takže jeho cena každým týdnem roste a roste.

Kromě španělských celků má zájem také Manchester United a situaci okolo jednoho z největších evropských talentů současnosti bedlivě sleduje i celá řada dalších špičkových celků.

S hráčem o podmínkách smlouvy však zatím nikdo vyjednávat nemůže. Nejprve totiž musí souhlasit zástupci Ajaxu…