Lafata pálí i v Krajském přeboru a Olešník drží nahoře: Ale o divizi se tu nemluví

Lafata pálí i v Krajském přeboru a Olešník drží nahoře: Ale o divizi se tu nemluví

David Lafata se po ukončení profesionální kariéry rozhodně nenudí, o čemž svědčí i nrole patrona reprezentační šestnáctky, jíž vede Radek Bejbl. 

V Jihočeském krajském přeboru pak dává branky za FK Olešník, trénuje dorostence Dynama, koučuje přípravu Dubného, ve které má syna a aby toho nebylo povinností málo, mladé fotbalisty nově vede i na českobudějovickém sportovním gymnáziu.

"Ještě dřív, než jsem nastoupil na gymnáziu, trénoval jsem kluky v akademii Dynama, kde jsem si skoro před dvaceti roky poprvé zahrál ligu a dal první ligový gól. Mám na starosti hlavně útočníky, na gymnáziu trénujeme všechny kluky, bez rozdílu, na jaké hrávají pozici. Trénuji i přípravkou u nás v Dubném, za kterou hraje syn Toník, má také číslo 21," pochlubil se na portálu sport.cz sedmatřicetiletý internacionál, jenž v minulosti prošel také Škodou Xanthi či Austrií Vídeň.

Na kantora si samozřejmě nehraje, ale svou novou roli bere velmi zodpovědně. "Nejsem učitel, ale trenér mladých fotbalistů, kteří tu studují, jedná se o hráče Dynama. Hned mi svěřili třídní knihu a šli jsme na trénink. Máme třicet kluků od prvního do čtvrtého ročníku. Jsme na ně tři. Bylo to moc krásné, svůj první den ve škole jsem si užil jako za mlada, i když v jiné roli," ozřejmil v interview pro sport.cz nejlepší pohárový střelec v historii Sparty.

Pokud jde o jeho pokračující hráčskou anabázi, v Jihočeském krajském přeboru se dosud za Olešník trefil osmkrát. "Nikdy jsem si nehrál na hvězdu, jsem jeden z hráčů Olešníku, a tak mě i kluci berou. Rád poradím, ale nerozdávám moudra. Trénuji tak dvakrát týdně, je to fajn, protože nás chodí hodně. Kam mě trenér postaví, tam hraju. Odehrál jsem celých šest zápasů z osmi. Zatím poslední gól jsem dal o víkendu Rudolfovu, kde jsme uhráli remízu 1:1. První hattrick v přeboru se mi povedl proti Milevsku, které jsme porazili 6:0. V tabulce jsme druzí o bod za Českým Krumlovem, ten jediný nás porazil, ale o divizi se tu nemluví. Podstatné je, že nás to všechny baví," připomněl na webu sport.cz bývalý český reprezentant, který ale není nejlepším střelcem svého mužstva, protože Radim Štos vstřelil ještě o jeden gól více.