Vrba: Slovácko mě svými útoky překvapilo. Utkání jsme dohráli se štěstím

Vrba: Slovácko mě svými útoky překvapilo. Utkání jsme dohráli se štěstím

Před několika dny trápil se svým týmem slavný Real Madrid, ale v neděli změřil síly s mnohem méně zvučným soupeřem. Slovácko však ukázal, že by rádo mezi tuzemskou elitou setrvalo, když ohrožovalo Plzeň až do samotného závěru. I přes bídný druhý poločas však Viktoriáni jednobrankový náskok uhájili.

V Doosan Aréně nebylo pro domácí nic jistého až do závěrečného hvizdu. Však také kouč Vrba přiznal, že měl o body obavy. „Byl to zápas dvou poločasů. V tom prvním, když to přeženu, to mohlo být tři čtyři nula. Ve druhém, kdyby nám dalo čtyři góly Slovácko, tak jsme asi moc neřekli,“ přiznal Vrba, že herní projev jeho svěřenců po změně stran hořel.

„Nevím, čím to bylo, že jsme ve druhé půli byli nedůrazní a nedůslední. Soupeř toho využíval v osobních soubojích. V závěru jsme měli hodně práce, abychom vítězství udrželi. Kdybychom v první půli dali více branek, možná bychom dohrávali ve větším klidu,“ pokračoval kouč Plzně v rozhovoru pro klubový web.

Čtyřiapadesátiletého kouče zaskočilo, že moravský soupeř přijel do Štruncových sadů s velikým odhodláním uspět. „Přiznám se, že mě Slovácko v útočné fázi hodně překvapilo. Soupeř byl ve druhém poločase hodně nebezpečný, několikrát jsme měli i štěstí. Byli velice aktivní, v přechodové fázi nás kolikrát i přehrávali,“ dodal Vrba po důležité výhře doma.