Dočkal má svolení trénovat na Letné a Sparta by ho ráda přivítala zpět. Váben domů může být i Krejčí

Dočkal má svolení trénovat na Letné a Sparta by ho ráda přivítala zpět. Váben domů může být i Krejčí

Slavné "S" z Generali arény podle iSport.cz stojí o návrat třicetiletého středopolaře Bořka Dočkala a během podzimu s ním už vedlo jednání.

Letenská značka se však bude muset dohodnout s čínským celkem Henan Jianye, kde má nejlepší nahrávač základní části Major League Soccer smlouvu na další dva roky.

Pokud by k transferu došlo, určitě by nešlo o levnou záležitost. Z Prahy do Asie totiž odcházel ostřílený borec za astronomických 230 milionů korun. Server transfermarkt. uvádí aktuální tržní cenu okolo 50 milionů korun...

"Než jsem odešel do Ameriky, prodloužil jsem tam smlouvu, která tedy platí ještě na dva roky. Zatím je hrozně těžké říci, co přijde. Situace se může vyvíjet různě a nejsem si úplně jistý, zda bude záležet, co budu chtít já," vyprávěl již před pár týdny bývalý středopolař se zkušenostmi z norské či turecké nejvyšší soutěže.

Zájem je však z obou stran a to i kvůli zkušenosti, že se jeho manželce narodilo druhé dítě a rodina by návrat domů přivítala. Kapitán české reprezentace ostatně v těchto dnech na Letné trénuje. FA ČR mu totiž před pondělním srazem umožnila na Spartě individuální program.

Dočkal by navíc nemusel být "jediným ztraceným synem", po kterém sparťanští představitelé půjdou. Spekuluje se i o dalším členovi širšího reprezentačního kádru Ladislavu Krejčím.

Šestadvacetiletý křídelník měl v Serii A dobrou jen úvodní sezonu, v předešlém ročníku pak odehrál jen 390 minut. Pokud jde o letošní soutěžní období, z jedenácti příležitostí šesl do akce šestkrát, s tím, že základní sestava se ho týkala čtyřikrát.