Ronaldo vzpomínal na časy v United a prozradil, s kým by si opět rád zahrál v jednom týmu

Ronaldo vzpomínal na časy v United a prozradil, s kým by si opět rád zahrál v jednom týmu

Když opustil Old Trafford, fanoušci Rudých ďáblů se domnívali, že se se svou hvězdou ještě jednou uvidí. K tomu shledání ovšem nikdy nedošlo a jak se zdá, tak ani už nikdy nedojde. Ronaldo tak alespoň na chvíli zavzpomínal na časy, které na severu Anglie zažil.

„Možná se opakuji, ale nebýt Manchester United, tak nejsem fotbalistou, jakým jsem dnes. Všechny ty časy, úspěchy a okamžiky jsou nenahraditelné a já je budu navždy nosit ve svém srdci,“ svěřil se ihned na úvod dnes již třiatřicetiletý hráč, jenž se nově hřeje v dresu Juventusu.

Podle Ronalda byla dynamika celého týmu dříve jiná. Hráči hráli jednodušeji a efektivněji. „Podstatné bylo si na hřišti rozumět. Věděli jsme, že můžeme porazit kohokoliv, a s touto mentalitou jsme vstupovali do všech zápasů. Bylo to něco, co nás naučil velký šéf Alex Ferguson,“ pokračoval.

Tyto časy jsou nicméně pryč a v současném týmu už není nikdo, na koho by si slavný CR7 pamatoval. „Vzpomínám, že ať už jsme hráli zápasy nebo jen trénovali, vždy tam byl někdo, kdo naprosto vynikal. Kdo dával srdce do soubojů a furt se hnal na branku, říkali jsme mu pitbul,“ smál se. 

A ten někdo je hráč, jehož United pustili do americké MLS. „Wayne Rooney je někým, kdo mi opravdu chybí a s kým bych si jednoho dne rád zahrál znovu. Pokaždé se nás snažil vyhecovat k lepším výkonům, řítil se dopředu, a když ztratil míč, ihned se ho snažil vybojovat… pitbul prostě,“ uvádí.

Nebýt Rooneyho, možná by sám Ronaldo nepochytil něco ze své sbírky dovedností. „Jeho odhodlání a psychická odolnost pro mě byla tím pravým příkladem. Tehdy to pro nás byla ikona týmu. Z mnohých jeho náběhů jsem i já něco pochytil,“ doplňuje hráč nosící symbolické číslo sedm na zádech.