Stanciu chtěl odejít ze Sparty, klub ho ale do Egypta nepustil. Rosický vysvětlil proč a mluvil i o Šuralovi

Nicolae Stanciu už nemusel být hráčem pražské Sparty. Alespoň pokud by záleželo jenom na něm. Podle vyjádření sportovního ředitele klubu Tomáše Rosického měl totiž nabídku ze zahraničí, kterou chtěl přijmout. Na Letné tomu však učinili přítrž.

Stanciu chtěl odejít ze Sparty, klub ho ale do Egypta nepustil. Rosický vysvětlil proč a mluvil i o Šuralovi

Mezi fotbalisty Sparty, kteří se budou připravovat na jarní část nejvyšší české fotbalové soutěže nebude chybět ani Nicolae Stanciu. Rumunský ofenzivní fotbalista ale už mohl být někde úplně jinde. Během zimní přestávky mu totiž na stole přistála nabídka z Egypta. 

Na tiskové konferenci na začátku zimní přípravy to přiznal sportovní ředitel Tomáš Rosický a vysvětlil i to, proč se Stanciu přesto zapojí do tréninku na Letné. „Nico Stanciu pro nás byl a snad i nadále bude důležitý hráč. Objevuje se spousta zpráv z Rumunska, jeho agenti nám avizovali, že přijde velká nabídka. Ta přišla z Egypta, ale byla mnohem nižší, než nám jeho agenti tvrdili. Nico nám dal vědět, že by tu nabídku rád akceptoval, byla pro něj hodně finančně zajímavá. Ale bohužel, pro nás byla příliš nízká a Nico se zapojil do přípravy a bude pokračovat v dresu Sparty," vylíčil.

Kdo ale rudý dres pravděpodobně svlékne, je Josef Šural. Ten se se Spartou nedohodl na nové smlouvě. Rosický ale nehledal vinu jen na straně fotbalisty, který v probíhajícím ročníku nastoupil k patnácti ligovým zápasům, v nichž vstřelil tři branky a čtyři připravil svým spoluhráčům.

„Situace u Šurala je složitá, nedokázali jsme se během roku domluvit na smlouvě. Bylo by nefér to shazovat jen na něj, vinu má i klub. Musíme jednat se vším respektem k Pepovi a najít řešení, které bude dobré pro něj i pro nás, abychom se důstojně rozešli. Má nabídky ze zahraničí, uvidíme, jestli se s někým domluvíme. Pro nás je to dobře načasované, protože chceme dát šanci našim mladým útočníkům,“ vysvětloval bývalý reprezentační kapitán a nyní sportovní ředitel pražského klubu.