V posilování nezaostává ani Mladá Boleslav. Po Maškovi a Hájkovi přichází univerzál do ofenzivních řad

V posilování nezaostává ani Mladá Boleslav. Po Maškovi a Hájkovi přichází univerzál do ofenzivních řad

Na přestupovém trhu není živo jen co se týče pražských „S či Plzně. Zajímavá jména zpestřila třeba i kádr Mladé Boleslavi. A v sobotu Středočeši ohlásili další přírůstek do kabiny.

Z Bohemians získala Mladá Boleslav Dominika Maška, plzeňská Viktoria pustila na hostování zase obránce Tomáše Hájka. A posila do útočné fáze dorazila do města automobilů z Jihlavy.

Po více než pěti letech věrných služeb opouští klub z Vysočiny Jakub Fulnek. Ofenzivní univerzál by měl zvýšit konkurenci v útočných řadách mladoboleslavských fotbalistů.

„Myslím, že v současném fotbale není úplně běžné, aby hráč v jednom klubu strávil více než pět let,“ připomněl čtyřiadvacetiletý fotbalista, že za Vysočinu kopal pět a půl roku.

„Už jsem na sobě opravdu pozoroval, že potřebuji změnu a další impuls do své fotbalové kariéry. Roli samozřejmě sehrála touha vrátit se do nejvyšší soutěže. Zájem Mladé Boleslavi mě velmi potěšil, neboť jde o přední český klub, který působí stabilně v nejvyšší soutěži a pravidelně má ambice na evropské poháry," přiznal Fulnek.

Působiště mění i brankář Lukáš Vejmola a útočník Stanislav Klobása, ti budou naopak hrát v dresu Vysočiny Jihlava.

Transfer okomentoval i ředitel Vysočiny Jan Staněk. „Kuba Fulnek v Jihlavě strávil pět a půl roku. Průběžně o něj projevovaly zájem různé ligové kluby a není tajemstvím, že od léta uvažoval o změně a rychlém návratu do nejvyšší soutěže,“ připustil.

 „V létě jsme Kubovi změnu zaměstnavatele neumožnili, a to i proto, že jsme na jeho post neměli náhradu. Nyní přišel nejintenzivnější zájem z Mladé Boleslavi, o jejíž hráče jsme měli naopak zájem my. Jsem rád, že jsme se s mladoboleslavským sportovním ředitelem Josefem Jinochem nakonec domluvili na řešení, které by mělo být prospěšné pro oba kluby," dodal Staněk.

Fulnek má v nejvyšší soutěži odkopaných 81 utkání, v nichž nastřílel čtyři branky a na osm dalších přihrál.