Hanousek: Nemohl bych se na sebe podívat a nedokázal s tím žít, kdybych Spartu odmítl

Hanousek: Nemohl bych se na sebe podívat a nedokázal s tím žít, kdybych Spartu odmítl

Spartě se podařilo dohodnout s Jabloncem na příchodu dvou obránců Davida Lischky a Matěje Hanouska, s tím, že za stopera i levého beka má na sever Čech poslat dohromady 60 milionů korun.

"Vím, že je složité, když odejdou hráči ze základní sestavy, ale jsme připraveni tyto odchody nahradit. Jak z aktuálního kádru, tak i doplněním dalších hráčů. Davidovi s Matějem děkuji za výkony v Jablonci a přejeme jim hodně štěstí v další kariéře," citoval web sport.cz slova jabloneckého bosse Miroslava Pelty, jenž na druhou stranu získal natrvalo Davida Hovorku.

Bývalý obránce Dukly, který patřil k nepostradatelným článkem sestavy Petra Rady, si šance z Letné mimořádně váží. "Dá se říct, že mě nic netlačí, ale je to pro mě velká výzva. Ale nemohl bych se na sebe podívat, kdybych tohle odmítl. S tím bych nedokázal žít, kdybych věděl, že jsem takovou výzvu nepřijal a z výzvy se podělal a nezkusil to," vzkázal někdejší mládežnický reprezentant, jehož slova zazněla na sport.cz.

Jednadvacetiletý střední obránce Lischka loni vyletěl jako kometa. "Rok 2018 byl pro mou kariéru zlomový," neměla problém přiznat nová akvizice slavného "S".

Petr Rada už tak přišel o třetí oporu a to je ještě ve hře odchod záložníka Michala Trávníka. "Hráli jsme Evropskou ligu a o hráče byl zájem, což se dalo čekat. Zatím odešli tři hráči základní sestavy, což je podle mě dost na to, že máme před jarní částí krátkou přípravu. Musíme se s tím vyrovnat. Trenéři se tím sice dostávají na tenký led, ale to je život. Pokud by měl ještě někdo odejít, tak pak během tohoto nebo ještě příštího týdne. Pak bych s tím už nesouhlasil, protože doba na posílení by už byla hodně krátká," uzavřel sportem.cz citovaný "plukovník", jenž v minulosti trénoval Slavii, Spartu i národní mužstvo.