Trable slávistického záložníka nekončí. Hromada musí na operaci

Trable slávistického záložníka nekončí. Hromada musí na operaci

Návrat Jakuba Hromady na trávníky se znovu odkládá. Jak uvedl šéf Slavie Jaroslav Tvrdík, slávistický záložník se musí podrobit dalšímu operačnímu zákroku.

Poslední ligový zápas si Jakub Hromada v dresu Slavie připsal na konci května loňského roku v Teplicích. Pražané vyhráli 3:0, slovenský záložník odehrál 36 minut a od té doby nic.

Kvůli zdravotním potížím vynechal celý podzim a neodletěl ani na první zimní soustředění do Španělska. Ještě na začátku přípravy ale zaznělo ze slávistického tábora, že za tři týdny by mohl začít běhat.

Teď ale vyslal do světa prostřednictvím svého twitterového účtu Jaroslav Tvrdík pro slávisty nepříjemnou zprávu. Hromada běhat ještě jen tak nebude. „Příští středu se nakonec operaci musí podrobit hráč Slavie Jakub Hromada. Při své vlastní rehabilitaci v klubu jsem každý den sledoval, jak těžké chvíle prožívá. Jakube, drž se, věřím, že se na trávník dokážeš vrátit co nejdříve. Klub za tebou stojí a máš naši plnou podporu,“ napsal.

„Jakub Hromada je po vleklém zranění z podzimní části, kdy došlo k poranění a otoku hlezenné kosti,“ vysvětlil pro webové stránky Slavie klubový lékař Petr Krejčí mladší.

 „Kuba byl opakovaně vyšetřen magnetickou rezonancí, kde jsme pozorovali zlepšení otoku, avšak došlo k odloučení chrupavky na vnitřní straně hlezenné kosti a bolestivost ani po intenzivní léčbě neustoupila,“ doplnil.

 „Po kontrolní magnetické rezonanci jsme se s Jakubem domluvili na operaci, která proběhne 16. ledna. Vzhledem k charakteru poranění bude mít šest týdnů sádru a dalších šest týdnů bude Jakub rehabilitovat v klubu,“ uzavřel Krejčí. 

Hromada přestoupil do Slavie v létě 2017 z italské Sampdorie Janov. Od té doby stihl ale zasáhnout jen do čtrnácti prvoligových utkání.