Jablonský už má Příbram jistou, pro Pilíka místo není. U Litavky se nestane, aby koupili hráče za 8, 10 či 15 milionů

Jablonský už má Příbram jistou, pro Pilíka místo není. U Litavky se nestane, aby koupili hráče za 8, 10 či 15 milionů

Šéf příbramské lavičky Josef Csaplár by byl rád, aby u řeky Litavky skončily scénáře, kdy deset hráčů přijde a stejný počet odejde.

"Těch 18 měsíců, co jsem v Příbrami, se vyhýbám zaplavování kádru. Abychom hráčů neměli hrozně moc. Dal jsem si do hlavy nějaké číslo, které značí počet hráčů v kádru. Doplnění kádru pro Příbram značí příchod jednoho až dvou hráčů, kteří nám opravdu pomůžou. Mladé hráče jsme schopní si vyprodukovat sami, takže hráč, který k nám přijde, by nám měl pomoc, což se stalo v jednom případě. Tomáš Jablonský je hráč, který by nám měl pomoc. Už jsme s Tomášem domluvení. Mě Tomáš oslovil, jeho návrat do ligy má hezký příběh. Svou kvalitu prokázal ve všech třech zápasech," chválil svého nového svěřence někdejší stratég Liberce, Slavie či Viktorie Žižkov, jehož slova najdete na webu ruik.cz.

Na nové posile s minulostí v Brně či ve Slavii si cení i toho, že je univerzál, který může nastupovat jak na pozici stopera, tak na místě levého beka. "Já mám rád univerzální hráče. Když mám hráče jen na určitý post, tak by to měli být géniové. V našem mužstvu je drtivá většina schopna hrát na několika postech," doplnil muž zodpovědný za výkony a výsledky příbramského mužstva.

Testovaný "ztracený syn" Tomáš Pilík však jeho kádr nerozšíří. "Tomáš Pilík u nás pokračovat nebude, protože to je podhrotový hráč, což je u nás nejvíce exponované místo. Na této pozici může hrát Roman Květ, Honza Rezek, Tonda Fantiš, Ruslan Mingazov, Honza Matoušek. U něj ale záleží, jak se situace vyvine ve Slavii. U něj nemám problém, když přijde den před uzávěrkou přestupů. Honza by věděl, do čeho jde, prostředí zná. Stále to je dvacetiletý kluk, který se potřebuje učit hrát fotbal. Na planetě neexistuje hráč, který by se naučil hrát fotbal vysedáváním na lavičce. Slavia do něj investovala a i pro ni je důležité, aby její investice rostla," upozornil na stránkách ruik.cz šestapadesátiletý odborník.

Otevřené dveře do Starkova klubu tak opravdu budou až do posledního dne přestupového okna. "My budeme čekat, jak se situace vyvine u velkých týmů. Hráč se ale k nám musí hodit mentálně, typologicky, ekonomicky a lidsky. Asi se nestane, abychom koupili hráče za osm, deset nebo patnáct milionů," zakonšil na portálu ruik.cz nadřízený Švengera, Nitrianského a spol.