Bohemka dala za poločas víc gólů než za sedm zápasů. Nejlepší kanonýr Komličenko zahodil penaltu, Boleslav ale i tak slaví

Nevídané střelecké hody rozpoutali hráči Bohemians v Karviné, kde vyhráli 3:0 a nastříleli tak více branek než za předchozích sedm utkání. Dlouho se naopak nemohli prosadit Mladoboleslavští, byť si vybojovali i možnost pokutového kopu, ten však Nikolaj Komličenko nezužitkoval.

Sobotní odpolední zápasy měly raketový start. V Opavě se domácí dostali do vedení nad Slováckem už v první minutě díky Stáňovi, navíc nedlouho poté inkasoval Janošek červenou kartu bez předchozího napomenutí a Slovácko mělo před sebou značnou část zápasu v početní nevýhodě.

Že ani to nemusí být konec, ukázali hosté v 63. minutě, kdy vyrovnal Sadílek a dvě minuty poté dokonce otočili na 2:1 ve svůj prospěch zásluhou Diviše. Ani to však nebyl konec střeleckému představení. Deset minut před koncem totiž za každou cenu chtěl skórovat Smola a také se mu to nadvakrát podařilo – 2:2.

SFC Opava - 1. FC Slovácko - 2:2 (1:0)

Branky: 1. Stáňa (Janetzký), 80. Smola – 63. Sadílek (Navrátil), 65. Jaroslav Diviš (Sadílek)

Karty: ŽK: 18. Schaffartzik (OPA), 60. Janetzký (OPA) – 85. Hološko (SLO), 90+2. Kalabiška (SLO) ČK: 21. Janošek (SLO)

SFC Opava: Šrom – Schaffartzik, Simerský, Svozil, Žídek (C) – Stáňa (72. Manzia), Zavadil, Jan Řezníček (66. Juřena), Zapalač – Janetzký (79. Jurečka) – Smola.
Náhradníci: Fendrich – Helebrand, Rychlý, Bernadina, Jurečka, Juřena, Manzia.

1.FC Slovácko: Trmal – Juroška, S. Hofmann, Mich. Kadlec, Reinberk (55. Jaroslav Diviš) – Navrátil, Janošek, V. Daníček (C), Sadílek (83. Franič), Kalabiška – Zajíc (69. Hološko).
Náhradníci: Daněk – Franič, Jaroslav Diviš, Hellebrand, Hološko, Šimko, Divíšek.

Rozhodčí: Hrubeš – Moláček, Flimmel

Diváci: 3783

v Karviné se Koubek z Bohemians trefil jen o dvě minuty později. Připsal si tak vůbec první ligový gól kariéry. Bývalý brankář Bohemians Berkovec inkasoval od svých někdejších spoluhráčů v prvním dějství ještě dvakrát, když jej nejprve překonal obránce Dostál a v nastavení jeho spoluhráči podcenili bránění rohového kopu a Hůlka zvýšil už na 3:0 pro „Klokany“.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce pokračoval katastrofální scénář pro Karvinou červenou kartou pro Kriváka. Co se týče branek, další už však hosté v přesilovce nepřidali, i tak ale dali gólů více než za posledních sedm zápasů a vezou v záchranářských bojích důležitou výhru.

MFK Karviná - Bohemians Praha 1905 - 0:3 (0:3)

Branky: 3. Koubek (Vaníček), 35. M. Dostál, 45+3. Hůlka (Bartek)

Karty: ŽK: 46. Krivák (KAR), 78. Budínský (KAR), 89. Čolić (KAR) – 19. Bartek (BOH), 53. Vaníček (BOH), ČK: 57. Krivák (KAR)

MFK Karviná: Berkovec – Čolić, Krivák, Rundić, Djordjević – Jan Moravec, Bukata, Faško (46. Budínský) – Ba Loua (46. Lingr), Wágner (C), Guba (60. Smrž).
Náhradníci: Pastornický – Smrž, Lingr, Galuška, Dramé, Budínský, Záhumenský.

Bohemians Praha 1905: Fryšták – Hůlka, Šmíd, Pokorný – M. Dostál, Ljovin, Vacek (64. Jindřišek), Bartek (C) – Reiter, Koubek (74. Nečas), Vaníček (58. Vodháněl).
Náhradníci: Valeš – Jindřišek, Záviška, Nečas, Vodháněl, Vondra, Bederka.

Rozhodčí: Matějček – Blažej, Hock

Diváci: 2336

Další zápas o záchranu nezačal dobře ani pro pražskou Duklu. Centr zleva si totiž srazil do vlastní brány Ostojič. Pražané se ale brzy oklepali a v osmadvacáté minutě srovnal Hadaščok. Stejný stav pak na výsledkové tabuli držel velmi dlouho, i když domácí v závěru stupňovali svůj tlak. A to se jim nakonec i vyplatilo. V šesté minutě nastavení totiž jeden ze soubojů, po němž zůstal ležet Poznar, posoudil rozhodčí Proske jako penaltový a sám poškozený rozhodl o výhře Zlína.

Fastav Zlín - Dukla Praha - 2:1 (1:1)

Branky: 21. Ostojić (vla.), 90+7. Poznar (pen.) – 28. Hadaščok

Karty:  44. Jiráček (ZLN), 57. Džafić (ZLN) – 14. Lu. Holík (DUK), 32. Hadaščok (DUK), 61. Bezpalec (DUK), 68. Raspopovič (DUK), 90+8. Ostojić (DUK)

FC Fastav Zlín: Rakovan – Li. Holík (71. Matejov), P. Buchta, Hlinka, Bačo, Bartošák – Čanturišvili, Jiráček (C) (85. Jakubov), Podio (78. Hronek), Džafić – Poznar.
Náhradníci: S. Dostál – Hronek, Železník, Matejov, Jakubov, Hnaníček, Slaměna.

FK Dukla Praha: M. Hruška – Raspopovič, Ostojić, Bezpalec – Hadaščok (81. Douděra), Marek Hanousek (C), Kozma (43. D. Souček), Lu. Holík, Podaný – Holenda – P. González (68. Djuranović).
Náhradníci: F. Rada – Doumbia, Kovaľ, D. Souček, Milošević, Douděra, Djuranović.

Rozhodčí: Z. Proske – R. Kotík, J. Kříž

Diváci: 3164

V Mladé Boleslavi se jako první začaly místo brankových plnit statistiky v kolonce červených karet. Ve dvaadvacáté minutě ji po druhé žluté dostal hostující Antwi, navíc Mladá Boleslav získala výhodu pokutového kopu. K němu se postavil nejlepší ligový kanonýr této sezóny Komličenko, poslal jej ale jen do tyče.

Středočeši roli favorita ale neodmítali a snažili se překonat příbramskou obranu, většinou ale jejich pokusy končily nepřesně, nebo na gólmanovi Kočím. Nakonec se ale Mladá Boleslav dočkala i gólu, a to ne jednoho. Úlevu do domácích řad přinesl v šestaosmdesáté minutě Ladra, chvíli nato pak zvýšil na 2:0 Mešanovič.

Mladá Boleslav - Příbram  2:0 (2:0)

Branky: 86. Ladra (Přikryl), 88. Mešanović (Přikryl)

Karty: ŽK: 15. Antwi (PRI), 19. Nový (PRI), 27. Mingazov (PRI), 78. Kingue (PRI), 85. Tregler (PRI)

ČK: 22. Antwi (PRI)

Neproměněná penalta: 23. Komličenko (MBL)

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 4:2. Rohy:18:4.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Křapka (86. Mašek), Hájek, Jugas, Fulnek – Hubínek, Bucha (58. Ladra) – Přikryl, Matějovský (C), Wiesner (14. Mešanović) – Komličenko.
Náhradníci: Stejskal – Mašek, Ladra, Takács, Mešanović, Jakub Klíma, Provazník.

1.FK Příbram: Kočí – Nový, Kingue, Kodr, Antwi – Mingazov (75. Voltr), Květ, Tregler, T. Jablonský – Matoušek – Fantiš (C) (83. Keita).
Náhradníci: Švenger – Polidar, Průcha, Skácel, Keita, Voltr, Hlúpik.