Ligu si zahrál druhý nejmladší hráč této sezóny. Kdo se zařadil za sparťana Hložka?

Nejmladším hráčem, který zasáhl v tomto ročníku do nejvyšší české fotbalové soutěže, zůstává Adam Hložek z pražské Sparty. Od pátečního večera má ale Fortuna liga nového druhého nejmladšího. Je jím benjamínek z Teplic.

Běžela 63. minuta utkání Jablonce proti Teplicím, stav byl nerozhodný 1:1 a teplický kouč Stanislav Hejkal poslal na trávník místo Jana Kuchty jistého Matěje Radostu.

Možná to v tu chvíli ani netušil, ale do hry dal druhého nejmladšího hráče probíhající sezóny. Teplický záložník má v občanském průkazu uvedené datum narození 10. května 2001, za dva měsíce tak oslaví teprve osmnácté narozeniny.

Bohužel pro teplické fotbalisty Jablonec pár minut poté šel do vedení, právě Radosta se ale o tři minuty později měl možnost dostat po přihrávce Žitného do slibné situace, zastavil ho ale ofsajdový praporek.

Gól si tak zatím nepřipsal, do historie letošní sezóny se ale i tak zapsal. Co se věku týče, zaostal pouze za Adamem Hložkem. Sparťanský odchovanec se loni v listopadu stal dokonce nejmladším hráčem v historii letenského klubu, který kdy zasáhl do ligového zápasu. Bylo mu 16 let, 3 měsíce a 16 dnů.