Plzeň zaplatí půl milionu, Sparta 350 tisíc! Klubům navíc hrozí další sankce

Plzeň zaplatí půl milionu, Sparta 350 tisíc! Klubům navíc hrozí další sankce

Půlmilionovou pokutu dostala Viktoria Plzeň za chování fanoušků v sobotním duelu se Spartou. V něm pyrotechnika hozená ze sektoru fanoušku hostů zranila několik lidí. Platit budou i Pražané, kteří dostali za výtržnosti fandů pokutu 350 tisíc korun.

Navíc oba celky čelí hrozbě uzavření domácích kotlů na jedno utkání s dvouměsíční zkušební lhůtou. Plzni navíc hrozí zákaz výjezdu fanoušků na zápasy proti Spartě. To by se stalo v případě, pokud se příznivci Viktorie do nejbližšího duelu s Letenskými opět proviní.

"Vynesli jsme tresty, jaké tato disciplinární komise ještě nevynesla. Jsou vysoké, ale odpovídají závažnosti provinění. Oběma klubům jsme dali najevo, že pokud se ve dvouměsíční lhůtě proviní, nebudeme váhat konvertovat podmínky do trestu natvrdo," řekl předseda komise Richard Baček.

Sparta i Plzeň si nechaly čas na odvolání. „Tresty a jejich formu musíme zvážit. Finanční sankce je jedna věc, druhou věcí je dvouměsíční podmínka, která, pokud se neodvoláme, nás bude nutit k tomu, abychom velmi aktivně pracovali s vlastními fanoušky," nechal se slyšet mluvčí Pražanů Ondřej Kasík.

Podobně mluvil i jeho plzeňský protějšek Ondřej Lípa: "Očekávali jsme poměrně vysoký trest a přijali jsme ho s tím, že si necháváme lhůtu na odvolání. Je to vyšší hranice trestu, se kterou jsme se potkali. Už jsme také mluvili s fanoušky a naznačili jsme, že po jednotlivcích, kteří to měli na svědomí, budeme vymáhat škodu, kterou nám způsobili.“