Všichni si jsou vědomi, co je ve hře, tvrdí před derby Páník, který cítí nebezpečí z jednoho rozdílového hráče

Všichni si jsou vědomi, co je ve hře, tvrdí před derby Páník, který cítí nebezpečí z jednoho rozdílového hráče

Základní část sezony se krátí a spolu s ní se postupně uzavírají pozice, které určí, jaké týmy vkročí do té první (titulové), druhé (evropské) nebo třetí (záchranářské) skupiny. V případě slezského derby je tento boj o něco pestřejší. Zatímco Baník usiluje o setrvání v první třetině tabulky, Opava by ráda poskočila do druhé.

„Je to derby, kde nás čeká plný stadion. My i Opava hrajeme o hodně, proto nás nečeká nic jednoduchého,“ říká před nedělním šlágrem trenér domácího celku Bohumil Páník, jehož svěřenci na jaře sice trochu polevili, ale v posledních zápasech se opět dostali do té herní pohody. O tom svědčí i dobrý výkon v Plzni, kde Baník zastavila prakticky jenom smůla od slibného výsledku. „Ačkoliv jsme v Plzni neudělali body, morálně jsme to utkání vyhráli. A to je pro naše kluky kolikrát více než nějaká upocená výhra. Hráči tam ze sebe vydali všechno,“ podotýkal lodivod mužstva.

Ani Opava nezačala jaro nikterak dobře, její první výhry přišly až koncem ročníku. V čem tkví tedy její síla? „V tom, že si dokáže opřít hru o svého hrotového hráče, který dovede vytvářet prostory, rozhazovat balony, udržet je a dávat i góly. Když ho v Příbrami Opava neměla, bylo najednou vidět, že se nebyla schopna prosadit. O týden později, když ten hráč v sestavě je, už to zase v podání Opavy vypadá jinak. Takže bude důležité nebezpečného Smolu pokrýt, aby si soupeř nemohl opřít balon o něj a dostat se do útočné fáze,“ citoval klubový web slova svého šéfa lavičky.

Co se postavení v tabulce týče, ve hře je pobyt v elitní šestce. Hodně bude záležet také na výsledcích Olomouce a Mladé Boleslavi, i když spoléhání se na „zaváhání“ soupeře se už kolikrát v minulosti nevyplatilo. „Ta zápasová horečka bude teprve stoupat, což je asi normální v této fázi soutěže. Všichni kluci ale vědí, co je ve hře, není nutné jim to připomínat,“ dodával Páník.